موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/77960 :کد

0

دولت باید در برجام راهکارهای انقلابی و عملی را در پیش بگیرد

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -دولت باید در برجام راهکارهای انقلابی و عملی را در پیش بگیرد

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت باید در این باره راهکارهای انقلابی و عملی را در پیش گیرد و با سازوکارهای خود در برجام تصمیم بگیرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت باید در این باره راهکارهای انقلابی و عملی را در پیش گیرد و با سازوکارهای خود در برجام تصمیم بگیرد.


به گزارش تحلیل ایران ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام(ره) و تأکیدات معظم‌له در دیدار با خبرگان و دیگر دیدارها بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، گفت: بدون حاشیه‌سازی باید روی اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی متمرکز شد و همه دولت را در این راه کمک کنند. دولت هم به مردم بها دهد تا در سایه مشارکت مردم و دولت، اقتصاد مقاومتی سامان و تکامل یابد.


وی افزود: یک سال باقیمانده از عمر دولت باید فقط به اشتغال و پاسخگویی به مطالبات معیشتی مردم فکر کرد و این مهم فقط از طریق اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ممکن است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اضافه کرد: آنان که خواب ادغام اقتصاد ایران در اقتصاد جهانی را می‌بینند بیراهه می‌روند، آمریکا دنیا را در حوزه اقتصاد به نابودی می‌کشاند.

حبیبی تصریح کرد: نسخه‌هایی که صندوق بین‌المللی پول می‌پیچد اقتصاد کشورها را به ویرانی می‌برد و فاصله طبقاتی را به شدت افزایش می‌دهد.


وی با اشاره به دبه امریکاییها در برجام، اظهارکرد: ما نباید در نقشه امریکاییها بازی و جدول ترفندهای آنها را تکمیل کنیم. هرکس به امریکا اعتماد کند، سیلی می‌خورد. امام(ره) به انقلابیون آموخت که ستیز با امریکا را فراموش نکنند. دشمنی امریکا، اسلام و انقلاب یک توهم نیست هرکس آن را توهم بداند، خودش دچار توهم است. اعتماد به آنکه نمی‌توان به او اعتماد کرد، سقوط را در پی خواهد داشت.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به به بدعهدی آمریکا در برجام، گفت: ما در برجام باید تکلیف خود را با امریکاییها یکسره کنیم. دولت باید در این باره راهکارهای انقلابی و عملی را در پیش گیرد و با سازوکارهای خود در برجام تصمیم بگیرد.


حبیبی با اشاره به انقلابی‌گری اسلامی به عنوان تنها راه برون‌رفت از بحرانها، تصریح کرد: 5 ویژگی که مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام(ره) برای انقلابی ماندن در صحنه مبارزه با امریکا فرمودند، باید همیشه مدنظر ما باشد. ما باید در برابر دشمن حساس باشیم و تحرکات او را رصد کنیم باید از استقلال کشور که جز اهداف اصلی انقلاب است صیانت کنیم. این کار بزرگ تنها با تقوای سیاسی، دینی و پایبندی به مبانی اسلام ممکن است.


وی با اظهار خشنودی از ترکیب مجالس خبرگان و شورای اسلامی، گفت: ترکیب هیئت‌رئیسه دو مجلس نشان می‌دهد که مردم در تداوم انقلاب تردید ندارند، مردم از این دو رکن بزرگ انقلاب اسلامی که مظهر مردمسالاری دینی است می‌خواهند ایران را در مسیر انقلاب به پیش ببرند.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، افزود: با شکل‌گیری مجلس پنجم خبرگان و مجلس دهم شورای اسلامی، امیدهای امریکا برای انحراف انقلاب بر باد رفته و آنها عاجزانه دست‌اندرکار تحریف انقلاب هستند. کاری که "بی‌بی‌سی" در ایام بزرگداشت رحلت امام(ره) کرد از این دست است.


حبیبی خاطرنشان کرد: امام(ره) عزیز حتی یک لحظه پرچم مبارزه با امریکا و انگلیس خبیث را زمین نگذاشتند و در وصیت‌نامه سیاسی الهی خود به همه ملتها سفارش کردند که تا پای جان در راه مبارزه با استکبار جهانی بایستند.


وی در بخش دیگری از سخنانشف تأکید کرد: دولت باید درباره بدعهدی امریکاییها در برجام گزارش مبسوطی به مجلس دهد تا مجلس حداقل براساس مطالبات خود در برجام دولت را در مقابله با امریکاییها یاری دهد. مجلس در این باره باید مطالبات مردم و رهبری در برجام را نمایندگی کنند.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی همچنین پیشرفت ارتش سوریه و عراق را در مبارزه با تروریسم قابل توجه دانست و اظهارکرد: اگر امریکاییها و انگلیسیها توطئه نکنند، دولتهای سوریه و عراق به زودی در غلبه به تروریسم موفق می‌شوند.


وی همچنین درباره ملاقات اعضای شورای مرکزی و دبیران استانهای حزب با مراجع عظام تقلید، گفت: ما هر ساله در آستانه بزرگداشت شهدای 15 خرداد و شهدای مؤتلفه با مراجع دیدار داریم و از رهنمودهای آنان استفاده می‌کنیم.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، تصریح کرد: مراجع عظام روی حفظ روحیه انقلابی‌گری اسلامی و نیز پرداختن به مطالبات معیشتی مردم تأکید داشتند.


وی در پایان با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد با تعالیم الهی اسلام در این ماه عزیز برای خودسازی و جامع‌سازی تلاش کنیم و گامی نو برای رسیدن به جامعه دینی برداریم.

منبع : خبرگزاری تسنیم

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :