موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث-انتظامی

a/78019 :کد

0

انفجار شدید در خیابان ولیعصر/ عملیات آواربرداری ادامه دارد

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -انفجار شدید در خیابان ولیعصر/ عملیات آواربرداری ادامه دارد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع یک مورد انفجار شدید در خیابان ولیعصر خبر داد.سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع یک مورد انفجار شدید در خیابان ولیعصر خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، سید جلال ملکی در گفتگو با مهر، درباره جزئیات این انفجار مهیب و عملیات آواربرداری گفت: ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه عصر امروز وقوع یک مورد انفجار شدید به دلیل نامعلوم در یک ساختمان دوطبقه در محدوده خیابان ولی عصر، تقاطع مختاری به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و بلافاصله ۵ ایستگاه آتش نشانی به همراه دستگاههای تنفسی، لودر و تجهیزات امینی در محل حادثه حاضر شدند.


وی با اشاره به شدت انفجار گفت: با حضور ماموران، در محله حادثه مشخص شد یک ساختمان دو طبقه که اهالی محل در آن با کاربری حسینیه استفاده می کردند به دلیل نامعلومی انفجار رخ داده که با توجه به شدت انفجار کل ساختمان تخریب شده و تا شعاع چندین متر تمام شیشه های ساختمان های مجاور دچار شکستگی شده است.


ملکی گفت: علاوه بر تخریب صد درصدی ساختمان، ۴ دستگاه خودرو سواری که در حاشیه محل وقوع انفجار پارک شده بودند نیز دچار حادثه شدند که از آن جمله یک دستگاه خودروی سواری ال ۹۰ تخریب شده بود که امدادگران در همان دقایق اولیه موفق شدند راننده ۲۴ ساله این خودرو سواری را که به شدت مجروح شده و در میان آهن پاره ها گرفتار شده بود نجات داده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه دهند.


. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: شدت وقوع حادثه به قدری بود که چندین دستگاه خودرو سواری دیگر نیز دچار حادثه و تخریب شده بودند.


وی با علام اینکه با حضور عوامل شهرداری، آواربرداری همچنان ادامه دارد افزود: احتمال می رود در داخل ساختمان فرد یا افرادی حضور داشته باشند از این رو عملیات آواربرداری و امدادرسانی به مصدومان حادثه همچنان ادامه دارد.


ملکی با اعلام اینکه علاوه بر نجاتگران آتش نشانی، عوامل شهرداری نیز با تمام تجهیزات در محله حادثه حضور دارند، تصریح کرد: برابر کارشناسی های انجام شده انفجار به دلیل نشت گاز رخ داه است اما اعلام اینکه نشست گاز در کدام طبقه و چه علت رخ داده احتیاج به بررسی های کارشناسانه تر دارد.


سخنگوی سازمان آتش نشانی  خاطرنشان کرد: عملیات در حال حاضر با حضور امدادگران اورژانس و آتش نشانی عملیات آواربرداری همچنان ادامه دارد و جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :