موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/78052 :کد

0

سندرز: هیلاری کلینتون جیره خوار عربستان است

  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -سندرز: هیلاری کلینتون جیره خوار عربستان است

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رقیب هم حزبی خود را جیره خوار دولت های دیکتاتور خارجی بویژه عربستان خواند.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رقیب هم حزبی خود را جیره خوار دولت های دیکتاتور خارجی بویژه عربستان خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ «برنی سندرز» در گفتگو با شبکه خبری سی.ان.ان با انتقاد از نقض آزادی های مدنی و حقوق بشر درعربستان سعودی و اشاره به کمک های مالی دولت ریاض به 'بنیاد کلینتون' در زمان وزارت خارجه هیلاری کلینتون گفت: اگر از من می پرسید که آیا من با این مساله مشکلی دارم یا نه؟ پاسخ من مثبت است.

سندرز، حمایت کلینتون از حمله آمریکا به عراق را نشانه ناتوانی او در اخذ تصمیم های درست در سیاست خارجی این کشور دانست و گفت : زمانی که من در مجلس نمایندگان آمریکا بودم و کلینتون در سنا، اسناد و مدارکی که واشنگتن با استناد به آنها تصمیم به حمله به عراق گرفته بود، بررسی کردیم.

وی افزود : در حالی که من پس از بررسی این مدارک با حمله آمریکا به عراق مخالفت کردم، کلینتون با خواندن همان اسناد تصمیم به حمایت از این جنگ گرفت.

رقابت میان سندرز و کلینتون در آخرین روزهای رقابت های مقدماتی انتخابات آمریکا، اوج گرفته و درحالی که فقط 918 دلیگیت (نمایندگی) دیگر برای تصمیم گیری در مورد این دو رقیب نامزدی حزب دموکرات باقی مانده، آخرین امید سندرز این است که در رای گیری های روز سه شنبه ایالت کالیفرنیا با دستیابی به درصد عمده ای از 546 دلیگیت این ایالت، مانع نامزدی قطعی کلینتون در این انتخابات شود.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :