موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/78097 :کد

0

اعتیاد بیش از۶میلیون نفربه مواد مخدر از آسیب های اجتماعی است

  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -اعتیاد بیش از۶میلیون نفربه مواد مخدر از آسیب های اجتماعی است

نماینده مردم لنگرود گفت: اعتیاد بیش از ۶ میلیون نفر به مواد مخدر از آسیب های اجتماعی مخرب است.

نماینده مردم لنگرود گفت: اعتیاد بیش از 6 میلیون نفر به مواد مخدر از آسیب های اجتماعی مخرب است.

به گزارش تحلیل ایران  ،مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود با اشاره به اظهارات وزیر کشور درباره آسیب‌های اجتماعی جامعه، در صحن علنی مجلس گفت: وزیر کشور در رابطه با آسیب‌های اجتماعی اظهاراتی را مطرح کردند توقع داشتیم راهکارهایی را هم ارائه دهند.
 
لاهوتی با اشاره به اظهارات وزیر کشور درباره وجود 11 میلیون حاشیه نشین در کشور گفت: این موضوع هم از جمله دغدغه‌های دولت و همچنین از دغدغه‌های نمایندگان مجلس است.
 
وی با طرح پیشنهادی درباره معضلات اجتماعی به وزیر کشور گفت: قانون تقسیمات کشوری که یکی از دغدغه‌های همه مسئولین است باید به طور دقیق در کشور اجرا شود و اگر وزارت کشور معتقد است این قانون اشکالاتی دارد باید هر چه سریع‌تر این قانون در مجلس اصلاح شود چرا که وزارت کشور در طول سه سال فعالیت خود در دولت یازدهم هنوز یک کار تقسیماتی در کشور نکرده است!
 
لاهوتی با اشاره به طرح‌های جامع و هادی وزارت کشور در چند سال اخیر گفت: همچنین این وزارتخانه دقت لازمی در اجرای طرح‌های جامع و هادی در کشور نداشته است که نیاز است به این مسئله توجه شود.
 
نماینده مردم لنگرود در ادامه با اشاره به مبحث بیکاری جوانان در کشور بیان داشت: ما در حال حاضر 25 میلیون دلار قاچاق در کشور داریم که باید از آن جلوگیری شود و در جهت برطرف ساختن بیکاری جوانان استفاده شود.
 
وی در ادامه با اشاره به معضل اجتماعی اعتیاد در کشور گفت: آقای وزیر شما فرمودید که ما 2.5 میلیون معتاد در کشور داریم که بنده معتقدم این رقم تنها کف معتادان کشور است و ما بالای 5.5 الی 6 میلیون معتاد در کشور داریم.
 
لاهوتی در ادامه با اشاره به گزارش رسمی نیروی انتظامی درباره کشفیات مواد مخدر مشروبات الکلی در  15 روز تعطیلات نوروز گفت: طبق گزارش نیروی انتظامی 21.200 لیتر مشروب داخلی و 20 هزار و 41 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است.
 
نماینده مردم لنگرود در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 میلیون پرونده قضایی در کشور داریم، بیان داشت: این در حالی است که ما جمعیت 78 میلیونی داریم و پرونده قضایی ما نسبت به جمعیت ما ارقام بالایی دارد که این خود نشان می‌دهد که یک جای کار اشکال دارد.
 
وی در ادامه با شاره به آمار طلاق در کشور گفت: در حال حاضر از 5 ازدواج یکی از آنها به طلاق منتهی می شود که ریشه همگی این مسائل در مباحث اقتصادی است.
 
لاهوتی در پایان ادامه داد: بیشتر آمار طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی زوجین اتفاق می‌افتد که مسئولین باید در این زمینه نگرانی داشته باشند.
 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :