موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/78151 :کد

0

استفاده از فناوریهای فضایی در ساخت تجهیزات گلف

  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۹
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -استفاده از فناوریهای فضایی در ساخت تجهیزات گلف

شرکت آمریکایی Cobra Puma برای اولین ‌بار با استفاده از فناوری موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی، کیفیت تجهیزات بازی گلف را افزایش داد.

شرکت آمریکایی Cobra Puma برای اولین ‌بار با استفاده از فناوری موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی، کیفیت تجهیزات بازی گلف را افزایش داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ساینس دیلی، در شرایط معمولی هیچ ارتباطی بین بازی گلف و فضا نمی‌توان یافت، اما هنگامیکه شما یک بازیکن حرفه‌ای گلف باشید و از ضربات خود اطمینان کامل داشته باشید، در صورت استفاده از تجهیزات جدید گلف با مواد به کار رفته در ایستگاه فضایی بین‌المللی کیفیت ضربات متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

 

محققان شرکت Cobra Puma با استفاده از آلومینیوم هوا‌ و فضا موفق به ساخت پایه پیشرفته نگهدارنده توپ گلف شدند که با استفاده از آن کیفیت ضربات بازیکنان و نشانه‌گیری آنان تا حد چشمگیری افزایش می‌یابد. این فناوری با ترکیب نیروی گرانش پایین و اینرسی بالا قدرت نشانه‌گیری و سرعت توپ را افزایش می‌دهد.

 

شرکت سازنده مدعی شده است که با استفاده از پایه توپ جدید، نه تنها میزان انتقال انرژی به توپ افزایش می‌یابد بلکه به دنبال آن اسپین یا چرخش توپ در هوا کاهش یافته و سرعت افزایش می‌یابد.

 

تام اولساسکی، مسئول بخش تحقیقات شرکت Cobra Puma عنوان کرد: تحقیقات این شرکت به طور کاملا جدی حتی با تقبل هزینه‌های سنگین آزمایش در فضا انجام شده تا محصول تولیدی کیفیت بالایی داشته باشد.

 

وی در ادامه افزود: بیشتر محققان و کارشناسان بخش طراحی شرکت دارای تجربه‌های ارزشمندی در زمینه بازی گلف هستند و محصول تولید شده قطعا در افزایش کیفیت بازی گلف تاثیر مثبتی خواهد داشت.

 منبع : ایسنا 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :