موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/78186 :کد

0

کاهش گرد و غبار هوای تهران از امشب

  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۳
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -کاهش گرد و غبار هوای تهران از امشب

امروز در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج مرکز کشور و تهران شاهد کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به سبب گرد و غبار هستیم که به تدریج از اوایل شب از غلظت آن کاسته می‌شود.امروز در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج مرکز کشور و تهران شاهد کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به سبب گرد و غبار هستیم که به تدریج از اوایل شب از غلظت آن کاسته می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی در 3 روز آینده در نیمه شرقی کشور به سبب رشد ابرهای همرفتی، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران به صورت پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.


در این شرایط احتمال وقوع صاعقه به ویژه در بخش‌های کوهستانی این مناطق در 3 روز آینده وجود دارد.


در همین مدت با گذر امواج کم دامنه از شمال غرب در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد برای برخی نقاط شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی رخ خواهد داد.


امروز در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج مرکز و تهران شاهد کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به سبب گرد و غبار هستیم که به تدریج از اوایل شب از غلظت آن کاسته می‌شود.


از بعدازظهر فردا نیز با تشکیل توده گردوخاک بر روی کشور عراق و سوریه پیش‌بینی می‌شود برای روز چهارشنبه وقوع گردوغبار در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکزی کشور رخ دهد.


آسمان تهران روز آینده و همچنین روز چهارشنبه هفته جاری صاف همراه با وزش باد در برخی ساعات، پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در این استان به ترتیب 37 و 25 درجه خواهد بود.


در 24 ساعات آینده اهواز با دمای 47 درجه بالای صفر و پس از آن شهرهای بندرعباس، یزد، قم و مشهد با دمای 40 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرهای کشور و شهرکرد با دمای 6 درجه بالای صفر و پس از آن زنجان با دمای 11 درجه بالای صفر، خنک‌ترین شهرهای کشور خواهند بود.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :