موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/78187 :کد

0

کی‌روش: برخی منتقدان نادان دروغ می‌گویند

  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -کی‌روش: برخی منتقدان نادان دروغ می‌گویند

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: واقعیت این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و اگر بخواهیم کشتی را به سطح آب بیاوریم، کار دشواری داریم.سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: واقعیت این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و اگر بخواهیم کشتی را به سطح آب بیاوریم، کار دشواری داریم.


به گزارش تحلیل ایران، کارلوس کی‌روش با اشاره به حضور بازیکنان جوان و تغییر نسل در تیم ملی اظهار داشت: ما برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه کوتاه مدت است. واقعیت این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و اگر بخواهیم کشتی را به سطح آب بیاوریم، کار دشواری داریم البته امیدوارم با حضور مهدی تاج و اعضای جدید هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این کار انجام شود. متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که ما در حال از دست دادن زمان هستیم و باید تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شود تا آماده‌سازی تیم ملی قبل از بازی با قطر در مقدماتی جام جهانی انجام شود.


وی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می کرد، در ادامه افزود: در حال حاضر کاری که می‌کنیم این است که تجربه را در اختیار بازیکنان قرار بدهیم تا هم رشد کنند و هم به تکامل برسند.در فوتبال معجزه‌ای وجود ندارد و اینکه تیم را به طور کامل عوض کنیم، اشتباه است.هیچ وقت در فوتبال نمی‌توان معجزه خلق کرد و قدم جادویی برداشت بنابراین باید به بازیکنان تجربه اندوختن را یاد بدهیم.در حال حاضر در برهه‌ای هستیم که باید از دستاوردها استفاده کنیم و زمان برای خلق چیز جدیدی نداریم. ما باید سخت کار کنیم. سازماندهی خوب و برنامه‌ریزی عواملی هستند که برنده‌ها را از بازنده‌ها متمایز می‌کنند. این ذهنیت وجود خارجی ندارد که هر آن اراده کنیم بخشی از زمین را بشکافیم و از آن نفت بیرون بیاید.


سرمربی تیم ملی درباره اینکه گفته بود این تیم می‌تواند راهی مرحله دوم جام جهانی شود، تاکید کرد: من این حرف را یک سال و نیم پیش گفتم. دوره کفاشیان بود که این حرف را بیان کردم اما به حرف‌های من گوش نکردند. الان برای این موضوع خیلی دیر شده است. ما برای انجام کارهای اجرایی و زیرساختی برای رسیدن به این هدف زمان را از دست داده‌ایم. در حال حاضر تنها ایده و هدف ما این است که باید تک به تک بازی‌های‌مان را ببریم و به فکر بازی‌های بعد باشیم.


وی درباره تغییر نسل تیم ملی و اینکه چرا تیم ملی هجومی بازی نمی‌کند، اظهار داشت: فوتبال یک بازی آزادانه است و هر کسی می‌تواند دیدگاهش را آزادانه بیان کند. وقتی اینیستا ،مسی، ژاوی و رونالدو را در اختیار دارید حتما باید فوتبال متفاوتی ارائه دهید اما برخی اوقات بعضی از منتقدان در حالی صحبت‌هایی می‌کنند که یک بازی فوتبال را هم نگاه نمی‌کنند و فرق توپ فوتبال با خیلی چیزها را نمی‌دانند و حرف می زنند، بنابراین این موضوع مهم نیست.


کی روش درباره مشکل بازیکنان ایرانی در زدن ضربات آخر و اینکه این مشکل از کجا نشأت می‌گیرد، گفت: فکر می‌کنم باید روی ضربات آخر بیشتر کار کنیم. وقتی در یک بازی این همه فرصت خلق می‌شود و می‌توانیم سه گل هم بزنیم یعنی نتیجه خوبی گرفته‌اید.


وی درباره نقش رسانه‌ها در کمک به موفقیت تیم ملی تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند نقش بزرگی در موفقیت تیم ملی داشته باشند. در واقع پل میان ما و هواداران، رسانه‌ها هستند و دلیل اصلی حضور ما در اینجا نیز همین هوادارانند.به طور حتم رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در بیان حقایق و واقعیت‌ها دارند. آنها باید مردم را آگاه کنند که بازیکنان تیم ملی در  شرایط سخت تلاش می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. بازیکنان ما بهترین عملکرد را دارند حتی در شرایطی که در بدترین وضعیت بوده‌اند و آنها همیشه تلاش خود را انجام می‌دهند.کمک رسانه‌ها این است که در بیان حقایق و واقعیت‌ها برای هواداران شفاف‌سازی کنند چون برخی منتقدان دروغ گفته و حقایق و صحبت‌ها را تحریف می کنند.


وی ادامه داد: وقتی منتقد نادانی داریم که  می‌گوید تیم ملی از بازی مقابل تیم‌های ملی ایتالیا و یونان انصراف داده، صحبت نادرستی مطرح شده البته نقش اصلی رسانه این است که انتقادات مثبت و سازنده را مطرح کرده و اشتباهات را گوشزد کند. انتقادات مثبت انتقاداتی است که ما آن را نمی‌بینیم.


کی‌روش درمورد اینکه چه صحبتی با هواداران دارید، گفت: فردا (سه‌شنبه) بازی متفاوتی را مقابل قرقیزستان ارائه خواهیم داد و در این دیدار فرصت به بازیکنان جوان تیم ملی می‌رسد که بازی در تیم ملی را تجربه کنند. امیدواریم هواداران هم ما را در این بازی همراهی و حمایت کنند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :