موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/78254 :کد

0

معادلات سیاسی بالاتر از معادلات حزبی است

  ﺳﻪشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -معادلات سیاسی بالاتر از معادلات حزبی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین به سوالات مجری این شبکه پاسخ داد.

 

 
رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین به سوالات مجری این شبکه پاسخ داد.

 

به گزارش تحلیل ایران،"علی لاریجانی،" رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین و در پاسخ به سوالات"غسان بن جدو،" مجری این شبکه، اظهار داشت: معادلات سیاسی در مجلس ایران بالاتر از معادلات حزبی است. در انتخاب رئیس مجلس، برخی از اصلاح طلبان و اعتدالیون به من رای دادند.


وی ادامه داد: همه نمایندگان مجلس برای رهبر انقلاب احترام قائل هستند و بر رهبری ایشان متفق القولند. لاریجانی اولویت مهم مجلس را غلبه بر مشکلات اقتصادی عنوان کرد و افزود: سعودی ها با پایین آوردن قیمت نفت اشتباه بزرگی مرتکب شدند و هر چند کاهش قیمت ها بر ما تاثیر منفی گذاشت؛ اما ضرر آن برای سعودی و دیگران بیشتر بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در خصوص توافق هسته ای گفت: توافق هسته ای هنوز محقق نشده و به صورت کامل به اجرا در نیامده است. آمریکا در برخی زمینه های مرتبط با اجرای توافق هسته ای مقصر است. اگر مسائلِ حل نشده در اجرای توافق هسته ای رفع نشود، مشکل از آمریکاست و اگر آمریکایی ها در اجرای توافق، حیله گری کنند ایران برای واکنش مناسب از عقل و درایت برخوردار است.

باشگاه خبرنگاران نوشت: لاریجانی در خصوص موضوع تروریسم گفت: تقسیم تروریستها به خوب و بد یک بدعت است که ما را نگران می کند."باراک اوباما" از رؤسای جمهور سابق آمریکا موفق‌تر عمل کرده؛ اما سیاستهایش خسارتهای زیادی به منطقه وارد کرده است. ایران تاکنون به هیچ کشوری تعرض نکرده و هدف انقلاب اسلامی، تحکیم وحدت اسلامی بوده است.

وی افزود: حزب الله در خاورمیانه دارای جایگاه بلندی است و این جنبش فقط از لبنان دفاع نمی کند. کشورهای عرب فقط با شعار و به صورت زبانی از فلسطین حمایت می کنند. اگر فلسطین یک موضوع عربی است چرا کشورهای عرب هیچ اقدام عملی در مورد آن انجام نمی دهند؟ برخی ادعا می کنند که ایران فقط از شیعیان حمایت می کند اما آیا حماس و جهاد اسلامی و کردها جز شیعیان هستند؟

رئیس مجلس در مورد سوریه گفت: علت طولانی شدن جنگ در سوریه نقش برخی از کشورهای منطقه در حمایت از تروریستها است. ما در مورد روسیه هم امیدواریم که این کشور برای تحمیل اراده خود در سوریه تلاش نکند زیرا این اقدام، بحران را طولانی تر می کند. اینکه برخی خواستار برکناری بشار اسد هستند، دیکتاتوری بین المللی است. اسد حق دارد مانند هر شهروند دیگر سوریه در انتخابات شرکت کند. ما با ترکیه در خصوص سوریه اختلاف نظر داریم اما این بدان معنا نیست که ما دشمن ترکیه هستیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :