موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/78292 :کد

0

چرا از ابتدا درباره برجام روشنگری نکردید؟

  ﺳﻪشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -چرا از ابتدا درباره برجام روشنگری نکردید؟

مرجع تقلید شیعیان جهان با بیان اینکه مؤتلفه اسلامی سابقه درخشانی داشته‌ است، گفت: ما در موضوع برجام از شما در صداوسیما چیزی ندیدیم، از ابتدا باید روشنگری در این زمینه صورت می‌گرفت.

مرجع تقلید شیعیان جهان با بیان اینکه مؤتلفه اسلامی سابقه درخشانی داشته‌ است، گفت: ما در موضوع برجام از شما در صداوسیما چیزی ندیدیم، از ابتدا باید روشنگری در این زمینه صورت می‌گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار با اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سابقه این حزب و اعدام انقلابی حسنعلی منصور توسط اعضای این حزب گفت: مؤتلفه اسلامی نقش مهم و بسیار تأثیر گذاری در راه انقلاب اسلامی انجام داده است، این حزب با شجاعت و صلابت و درک اوضاع کشور به میدان آمد.

 

وی مؤتلفه اسلامی را بنیان‌گذار امور مهم سیاسی و فرهنگی و جهادی دانست و افزود: ما با این دید به اعضای حزب مؤتلفه اسلامی نگاه می‌کنیم و باید این بینش و فرهنگ را نشان دهید که سرمشق دیگران باشید.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز هر شخص و گروهی که می‌خواهد در راه حق قدم بردارد باید به میدان بیاید، گفت: متأسفانه در کشور برخلاف حرف فقها و مراجع حرفهایی وجود دارد. روزگاری سخنرانی و نوشتن، اثر داشت اما امروز می‌بینیم کارهایی انجام می‌شود و حرفهایی زده می‌شود که برخلاف نظر ما و شما است و دیگر فقط نوشتن و سخن گفتن کافی نیست بلکه باید به میدان عمل آمد، حزب مؤتلفه اسلامی نیز باید به میدان بیاید.

 

آیت‌الله‌ العظمی نوری همدانی گفت: امروز در کشور دو اراده برای اداره کشور وجود دارد، مقام معظم رهبری برای اینکه سوژه‌ای دست دشمنان ندهند بسیاری از مسائل را به‌صراحت بیان نمی‌کنند. در هر جامعه‌ای باید حرف حق و یک فکر حاکم باشد. حق دوتا نیست، دو فکر بودن اخلال ایجاد می‌کند و باعث می‌شود دشمن نفوذ کرده و اعمال قدرت کند.

 

وی افزود: اسلام می‌گوید برای حق باید جهاد کرد و در راه خدا خون داد، عزت اسلام به جهاد است، تا کادری به وجود نیاید و از جان و خون خود نگذریم پیشرفتی نیز صورت نمی‌گیرد.

 

مرجع تقلید در پاسخ دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی که گفت «مؤتلفه اسلامی از ابتدای موضوع برجام و مذاکرات به صراحت اعلام موضع کرده»، تصریح کرد: ما در موضوع برجام از شما در صداوسیما چیزی ندیدیم، از ابتدا باید روشنگری در این زمینه صورت می‌گرفت.

 

وی با تاکید براینکه باید به میدان بیاییم و حرف خود را بزنیم و اگر حرفهایمان فقط در کاغذها باشد پیشرفتی نمی‌کنیم، گفت: متأسفانه مشکلات اقتصادی، تورم و رکود جدی است و برای راهکارها باید به میدان آمد و حرف زد.

 

آیت‌الله العظمی نوری همدانی با طرح این سؤال که چرا حزب مؤتلفه اسلامی با این فکر و اندیشه و با آن سابقه درخشان به میدان نمی‌آید؟ افزود: همین مردم انقلاب را به ثمر رساندند و در جنگ تحمیلی دفاع کردند و خون دادند، این مردم راهنما و پشتیبان می‌خواهند و عاشق شهادت هستند، باید به میدان آمد و حرف زد. گفتن حق خجالت ندارد.

 

مرجع تقلید شیعیان جهان تصریح کرد: مؤتلفه اسلامی را می‌شناسم و سابقه درخشانی داشته‌ است، باید با شجاعت به راه خود ادامه داده و جلو روید.

 

منبع:تسنیم

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :