موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/78304 :کد

0

بلاتکلیفی طرح میدان امام ارومیه

  ﺳﻪشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -بلاتکلیفی طرح میدان امام ارومیه

بیش از دو دهه از تصویب اولیه طرح میدان امام خمینی (ره) با هدف بازسازی مناطق بمباران شده ارومیه در دوران جنگ تحمیلی می‌گذرد اما این طرح ملی همچنان بدون تکلیف به حال خود رها شده است.

بیش از دو دهه از تصویب اولیه طرح میدان امام خمینی (ره) با هدف بازسازی مناطق بمباران شده ارومیه در دوران جنگ تحمیلی می‌گذرد اما این طرح ملی همچنان بدون تکلیف به حال خود رها شده است.


به گزارش تحلیل ایران  طرح میدان امام خمینی(ره) در محدوده‌ای به مساحت ۴۷ هزار و ۲۸۰ مترمربع واقع در حدفاصل خیابان بعثت و خیابان شهید منتظری ارومیه با هدف بازسازی مناطق بمباران‌شده ارومیه در سال ۷۳ تصویب شد بر اساس برنامه اجرایی پیش‌بینی‌شده قرار بود این میدان در سه مرحله اجرایی شود.

 

این در حالی است که تاکنون تغییر مکرر پیمانکاران، تحویل آن به شهرداری ارومیه و نیز فراخوان ها برای جذب سرمایه گذار در کنار تغییر نقشه های این طرح تاکنون چاره ساز نشده و این طرح ملی همچنان در رکود به سر می برد.

 

کلاف سردر گم این طرح ملی در کنار کمبود اعتبار و بی توجهی مسئولان موجب شده است ضمن اینکه این طرح به ثمر نرسد بلکه صدا اعتراض و نارضایتی مردم این منطقه که با مشکلات متعددی به دلیل وقع شدن در بافت قدیمی شهر مواجه باشند نیز در بیاد.

 

تاکنون به‌جز آزادسازی محوطه‌های مقابل مسجد اعظم و مسجد جامع ارومیه اقدام عملی قابل‌توجهی در این خصوص انجام نشده است، با توجه به رکود طولانی این طرح و قرار گرفتن آن در هسته مرکزی شهر ارومیه از سال ۹۲ شهرداری و شورای شهر دستبه کار شده و مدیریت آن را به عهده گرفتند اما متاسفانه تغییری در حال و روز پروژه ایجاد نشد.


هر چند اعلام می شود میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی به دلیل منطبق نبودن طرح تهیه‌شده توسط شهرداری با بافت تاریخی منطقه و نیز بازار و مسجد تاریخی جامع ارومیه مانع ادامه کارشده اما کش‌وقوس‌های تأخیر روند اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

 منبع:مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :