موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/78339 :کد

0

اسد: حلب گورستان اهداف اردوغان خواهد بود

  ﺳﻪشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۳
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -اسد: حلب گورستان اهداف اردوغان خواهد بود

بشار اسد با اشاره به پیروزی ارتش سوریه در حلب گفت: حلب گورستانی خواهد بود که آرزوها و اهداف اردوغان در آن دفن خواهد شد.

بشار اسد با اشاره به پیروزی ارتش سوریه در حلب گفت: حلب گورستانی خواهد بود که آرزوها و اهداف اردوغان در آن دفن خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، پارلمان سوریه دومین جلسه خود را با حضور بشار اسد رئیس جمهور این کشور برگزار کرد.

 

مشارکت گسترده مردم سوریه در انتخابات پیامی به جهان بود

 

بشار اسد در این نشست تاکید کرد که مشارکت گسترده ملت سوریه در انتخابات پارلمانی پیامی واضح برای جهان داشت که هر اندازه فشارها زیاد شود ملت سوریه بیشتر به استقلال خود پایبند است و هر اندازه که دیگران تلاش کنند در امور سوریه دخالت کنند این ملت بر پایندی به قانون اساسی تاکید کرده است.

 

قصد دشمنان ایجاد یک قانون اساسی طائفه‌ای در سوریه بود

 

بشار اسد همچنین افزود که یک نظام طائفه‌ای می تواند یک ملت متحد را به دشمن تبدیل کند و طرح دشمنان این بود که قانون اساسی را هدف قرار دهند و یک قانون اساسی طائفه ای جایگزین آن کنند که فرزندان این ملت را به دشمن یکدیگر تبدیل کند.

 

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که درگیری‌های بین المللی باعث درگیری‌های منطقه‌ای شده است که به صورت مستقیم تاثیر خود را بر منطقه ما و به ویژه سوریه گذاشت.

 

دشمان قصد تخریب محورهای وحدت سوریه را داشتند

 

بشار اسد با اشاره به این که طرح‌های پیشنهادی کشورهای حامی تروریسم از همان ابتدا قصد داشت قانون اساسی را به بهانه مرحله انتقالی هدف قرار دهد، گفت: آنها می‌خواستند با ضربه زدن به قانون اساسی دو محور اتحاد سوریه یعنی ارتش و تنوع مذهبی را تخریب کنند.

 

بشار اسد با ستایش نقش ارتش سوریه در تحولات این کشور گفت: ارتش ‬‎ حامی اصلی سوریه و یک ضمانت برای ملت این کشور است. جغرافیا اساس وحدت ملت سوریه نیست؛ بلکه وحدت سوریه با شهروندان این کشور شروع می‌شود. برخی از کشورها پیشنهادهایی بر اساس وحدت جغرافیایی می‌دهند و تلاش می‌کنند تا شهروندان سوریه را تقسیم کنند.‬‎

 

بشار اسد با اشاره به این که اردوغان بعد از شکست در سوریه تمرکز خود را بر روی حلب قرار داد است تاکید کرد: حلب گورستانی خواهد بود که آرزوها و اهداف اردوغان در آن دفن خواهد شد.

جنگ تا ریشه‌کن کردن تروریسم ادامه دارد

 

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: جنگ علیه تروریسم ادامه خواهد داشت نه به این دلیل که ما خواستار جنگ هستیم؛ زیرا که جنگ را به ما تحمیل کردند؛ ولی جنگ تا زمانی که تروریسم ریشه‌کن شود ادامه خواهد داشت.

 

قدردانی از مواضع ایران و جانفشانی‌های حزب الله در سوریه

 

بشار اسد در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش ایران و مقامت لبنان در سوریه گفت: از ایران، روسیه به خاطر ثبات مواضع آنها در سوریه تشکر می‌کنیم و همچنین از جان فشانی‌های مقاومت لبنان را ارج می‌نهیم.

 

بشار اسد در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که اقتصاد سوریه با وجود حجم فشارها و محاصره اقتصادی به مقاومت خود ادامه می دهد.

 

رئیس جمهور سوریه در پایان با اشاره به آتش‌بس اخیر در این کشور گفت: آتش‌بس برخی دست آوردهای سیاسی داشت و این اجازه را داد تا تلاش‌های نظامی بر روی دست آوردهای میدانی متمرکز شود.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :