موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/78389 :کد

0

ورود یک کاروان تسلیحات از ترکیه به سوریه

  چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۶
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -ورود یک کاروان تسلیحات از ترکیه به سوریه

سخنگوی مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس سوریه گفته که یک محموله سلاح از ترکیه وارد سوریه شده و تحت حفاظت شدید تروریست‌ها، در حلب به دست داعش رسیده است.

سخنگوی مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس سوریه گفته که یک محموله سلاح از ترکیه وارد سوریه شده و تحت حفاظت شدید تروریست‌ها، در حلب به دست داعش رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس سوریه، امروز گزارش جدیدی از رویارویی طرف‌های متخاصم در سوریه و دخالت همسایه شمالی سوریه در این نبرد داد.

در گزارش این مرکز آمده که یک کاروان شامل چندین کامیون حامل تسلیحات، از مرزهای ترکیه گذشته و راهی حلب شده است؛ حلب این روزها صحنه درگیری شدید نیروهای دولتی و تروریست‌های جبهه‌النصره و داعش است.

سخنگوی این مرکز به اینترفاکس گفته: «کاروان از جانب مرز ترکیه آمد و تحت حفاظت چندین گروه مسلح، به راحتی از منطقه گذشت و به سرزمین‌های تحت کنترل داعش رسید.»

سخنگوی مرکز روس‌ها همچنین گفته که «تروریست‌های داعش و جبهه‌النصره، به حملات به مواضع نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان ادامه می‌دهند و تمرکزشان بر روی اطراف حلب است.»

دولت ترکیه تاکنون بارها از سوی دولت سوریه و ناظران روسی به خرید نفت ارزان داعش و ارسال سلاح برای این تروریست‌ها متهم شده اما هر بار گفته که این ادعاها بی‌پایه و اساس است.

«مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه چندی پیش از «سرگئی لاوروف» همتای کهنه‌کار روس خود خواست که در صورت عدم توفیق در اثبات این ادعا، باقی عمر خود را به تفریح در آنتالیا بپردازد.

روس‌ها تاکنون تصاویر پهپادی متعددی از ورود نفت‌کش های داعش به داخل خاک ترکیه منشر کرده‌اند.

2 روزنامه‌نگار ارشد روزنامه جمهوریت که با انتشار فیلمی از کامیون‌های ترکیه‌ای مملو از سلاح، ارسال سلاح برای تروریست‌های سوریه را ثابت کرده بودند، با شکایت دولت «رجب طیب اردوغان» به زندان افتاده‌اند.منبع : خبرگزاری تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :