موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/78413 :کد

0

انتقاد عضو ارشد کنگره آمریکا از لغو تحریم های ایران

  چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۳
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -انتقاد عضو ارشد کنگره آمریکا از لغو تحریم های ایران

عضو جمهوری خواه و رئیس کمیته خاورمیانه کنگره آمریکا از سیاست کاخ سفید در قبال ایران انتقاد کرد.

عضو جمهوری خواه و رئیس کمیته خاورمیانه کنگره آمریکا از سیاست کاخ سفید در قبال ایران انتقاد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از وب سایت کنگره آمریکا، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در بیانیه ای گزارش ارائه شده توسط «رز لتینن» درباره حمایت ایران از تروریسم و موضوع تحریم های ایران را منتشر کرد.

 

بر اساس این گزارش ایران همچنان از نظر نمایندگان کنگره آمریکا به عنوان حامی اصلی تروریسم معرفی می شود و تحریم های اقتصادی علیه این کشور باید ادامه پیدا کند.

 

لتینن عضو حزب جمهوری خواه و نماینده ایالت فلوریدا در کنگره آمریکا از عملکرد دولت اوباما در برخورد با ایران انتقاد کرد و گفت: گزارش وزارت خارجه آمریکا نشان می دهد ایران حامی تروریسم است ولی اوباما در این زمینه کاری نکرده است.

 

وزارت خارجه آمریکا در گزارش تازه‌ای که روز پنجشنبه منتشر کرد با تکرار ادعاهای اثبات ‌نشده ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد. حمایت از حزب‌الله لبنان، گروه‌های مقاومت فلسطینی و گروه‌های عراقی از جمله مواردی است که در این گزارش از آنها تحت عنوان حمایت از تروریسم یاد شده است.

رئیس کمیته خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در گزارش خود ادعا می کند ایران از گروههای مسلح در جهان حمایت مالی می کند. این نماینده جمهوری خواه درباره عملکرد ضعیف اوباما در مقابله با تروریست های داعش نیز انتقاد کرد.

 

وی گفت: موضوع تاسف انگیز این است که دولت اوباما در مبارزه با داعش قاطع عمل نکرده است و نمی خواهد تهدید داعش را برطرف کند. وی از اوباما خواست نسبت به ارائه برنامه صریح دولت در مبارزه با داعش اقدامات لازم را انجام دهد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :