موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/78490 :کد

0

پهپاد پنجمین رکن نیروی دریایی سپاه به لحاظ توان رزم و عملیات

  چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۷۳۸   
 تحلیل ایران -پهپاد پنجمین رکن نیروی دریایی سپاه به لحاظ توان رزم و عملیات

فرمانده نیروی دریایی سپاه توان شناوری، تکاوری، موشکی و هوا دریا را از جمله ستون‌های توانمندی رزمی و عملیاتی نیروی دریایی سپاه برشمرد.

 

 

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه توان شناوری، تکاوری، موشکی و هوا دریا را از جمله ستون‌های توانمندی رزمی و عملیاتی نیروی دریایی سپاه برشمرد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان بازدید از فرماندهی پهپاد این نیرو طی سخنانی به نقش مهم و تأثیر گذار پهپادهای شناسایی و عملیاتی اشاره و گفت: پهپاد یکی از مجموعه‌های مهم نیروی دریایی سپاه است و هرچند که از راه‌اندازی رسمی آن در ندسا زمان زیادی نمی‌گذرد ولی با ظهور کارکردها این یگان به یکی از پایه‌های توان رزم نیروی دریایی سپاه تبدیل شده است.


تسنیم نوشت: وی توان شناوری، تکاوری، موشکی و هوا دریا را از جمله ستون‌های توانمندی رزمی و عملیاتی نیروی دریایی سپاه برشمرد و افزود: پهپاد پنجمین رکن نیروی دریایی سپاه به لحاظ توان رزم و عملیات است.


فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: با گذشت زمان نقش پهپادها و پرنده‌هایی که در این طیف قرار می‌گیرند در نیروهای مسلح دنیا بیش از پیش آشکار می‌شود.


وی با بیان اینکه تعریف ما از توان دریایی متفاوت با دنیاست، افزود: پهپاد می‌تواند در چارچوپ تعاریف نیروی دریای سپاه که با تعاریف مرسوم دنیا از توان دریایی متفاوت است، جایگاه خود را بیابد.


سردار فدوی از دشمن‌شناسی به عنوان شاخصه مهم در انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: دشمن اصلی ما  آمریکایی‌ها هستند نه برخی کشورهای ضعیف و کوچک، پس دشمن ما آمریکایی است که دیگران در دنیا او را به عنوان یک قدرت مادی شناخته و قبول دارند.


دریادار فدوی با برشماری ویژگی‌های پاسدار انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نیروهایی که در یگان پهپاد خدمت می‌کنند در درجه اول می‌بایست همتراز یک انسان مسلمان شیعه انقلاب اسلامی بوده و به عنوان یک پاسدار متکی به ایمان و باور به وعده‌های خداوند بوده و از شور و نشاط و ابتکار عمل برخوردار باشند تا بتوانند به نحو احسن در کارها پیش بروند.


وی افزود: در درجات بعدی، اهتمام در جهت رشد و تسلط بر آموزه‌های فنی و تخصصی و کاربردی کردن آنها با تمرین، ممارست و خلاقیت است و در مسیر رشد ما به هر میزان که جلوتر برویم، باز سطوحی از رشد وجود دارد که باید به آن برسیم.


سردار فدوی اظهار داشت: امروز اقتدار، توانمندی و وجوه برجسته‌ای که به برکت انقلاب اسلامی از آن برخورداریم باعث ایجاد بازدارندگی در مقابل دشمنان شده است.


فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان سخنانش تاکید کرد : ما در انجام رسالت و مأموریت‌های تخصصی باید خود را دائما در حالتی که بهترین، مؤثرترین و در عین حال سریع‌ترین واکنش لازم را در برابر تهدیدات داشته باشیم، آماده نگه داریم.


در پایان این مراسم دریادار فدوی و هیئت همراه از بخش‌های گوناگون فرماندهی پهپاد بازدید کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :