موضوعات ‌مرتبط: فناوری سخت افزار

a/78585 :کد

0

نخستین پهپاد مسافربر مجوز پرواز گرفت!

  پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۸
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -نخستین پهپاد مسافربر مجوز پرواز گرفت!

نخستین هواپیمای بدون خلبان یا پهپاد مسافربر در آمریکا مجوز پرواز گرفت. این پهپاد ساخت کشور چین و شرکت EHang است و به تازگی توانسته از آزمون‌های ایمنی ایالت نوادا سربلند بیرون بیاید و پرواز آزمایشی خود

نخستین هواپیمای بدون خلبان یا پهپاد مسافربر در آمریکا مجوز پرواز گرفت.
 
به گزارش تحلیل ایران،  این پهپاد ساخت کشور چین و شرکت EHang است و به تازگی توانسته از آزمون‌های ایمنی ایالت نوادا سربلند بیرون بیاید و پرواز آزمایشی خود در این ایالت را آغاز کند.

این پهباد EHang 184 نام گرفته و یک مسافر را با خود حمل می‌کند. هرچند بر اساس مجوزهای ایالتی، فقط می‌تواند در مسیرهای نزدیک به شهرها حرکت کند و در نواحی دورافتاده و بیابانی.
 
البته این پایان راه نیست و این شرکت باید پس از پروازهای آزمایشی در خاک نوادا، برای کسب مجوزها و تاییدیه‌های نهایی، مسئولان سازمان هوایی فدرال را هم راضی کند. بنابراین هنوز نمی‌توان از به پرواز درآمدن این پهپاد با اطمینان صجبت کرد، اما تا اینجای کار اوضاع بر وفق مراد پهپاد چینی پیش رفته است.

بخش قابل توجهی از اقتصاد ایالت نوادا بر دوش صنعت گردشگری این کشور است و مقامات ایالتی امیدوارند با استفاده از چنین ابداعاتی بتوانند توریست‌های بیشتری را به این ایالت جذب کنند.

 

منبع:تابناک
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :