موضوعات ‌مرتبط: فناوری اینترنت

a/78587 :کد

0

یاهو موتور جستجوی خود را می‌فروشد

  پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -یاهو موتور جستجوی خود را می‌فروشد

شرکت Yahoo تصمیم گرفته نزدیک به ۳۰۰۰ پتنت خود از جمله گواهی‌های مربوط به موتور جستجوی خودش را در معامله‌ای تقریبا یک میلیون دلاری به فروش برساند. در مجموعه‌ی این پتنت‌ها، گواهی‌هایی از سال ۱۹۹۶ به بعد

شرکت Yahoo تصمیم گرفته نزدیک به ۳۰۰۰ پتنت خود از جمله گواهی‌های مربوط به موتور جستجوی خودش را در معامله‌ای تقریبا یک میلیون دلاری به فروش برساند. در مجموعه‌ی این پتنت‌ها، گواهی‌هایی از سال ۱۹۹۶ به بعد یافت می‌شود و یاهو تا اواسط ماه ژوئن پیشنهادات خریداران را می‌پذیرد.
 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس این گزارش که در نشریه‌ی Wall Street Journal منتشر شده، شرکت یاهو گروه تجاری بانک Black Stone IP را برای انجام مراحل مزایده و فروش به خدمت گرفته است. همه‌ی این اتفاق‌ها در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر ماجرای فروش کل شرکت Yahoo برای مدت‌ها در صدر خبرها بود.

 

شرکت Verizon پیش از این اعلام کرده بود که سه میلیارد دلار برای خرید کسب‌و‌کار شرکت یاهو، از جمله موتور جستجو و سرویس ایمیل‌های این شرکت پیشنهاد داده است.

 

هنوز کسی نتوانسته است قیمت دقیقی برای شرکت یاهو محاسبه کند. برآوردهای نشریه‌ی Wall Street Journal چیزی بین ۴ تا ۸ میلیارد دلار در نوسان است؛ اما بر اساس برآوردهای شرکت SunTrust، تنها پتنت‌های مربوط به IP یاهو چیزی بیش از یک و نیم میلیارد دلار ارزش دارند. نشریه‌ی New York Post هم چیزی نزدیک به ۴ میلیارد دلار را برای این پتنت‌ها محاسبه کرده است.

داستان فروش شرکت و دارایی‌های یاهو هم‌چنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد به غیر از مشتری‌های قدیمی آن مانند Verizon و AT&T، پای شرکت‌های بیشتری نیز به میان خواهد آمد.

 

منبع:تابناک
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :