موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/78655 :کد

0

نظارت کمیسیون امنیت ملی بر ۴ وزارت خانه مهم

  پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -نظارت کمیسیون امنیت ملی بر ۴ وزارت خانه مهم

نماینده مردم ورامین درمجلس شورای سلامی گفت: حقوق و مزایای اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با سایر کمیسیونهای مجلس هیچ تفاوتی ندارد.

نماینده مردم ورامین درمجلس شورای سلامی گفت: حقوق و مزایای اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با سایر کمیسیونهای مجلس هیچ تفاوتی ندارد.
 

به گزارش تحلیل ایران؛ حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار 
 خبرگزاری میزان درباره اینکه چرا اقبال نمایندگان برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی نسبت به بقیه کمیسیونها بیشتر است؟ اظهار کرد: کمیسیون های مجلس شورای اسلامی به جهت وظایف نظارتی با دستگاه های مختلفی ارتباط دارند که کمیسیون امنیت ملی نیز از این امر و قاعده مستثنی نیست.


وی افزود: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با 4 وزارتخانه کشور، اطلاعات، دفاع و وزارت امور خارجه سرو کار داشته و بر این دستگاه ها نظارت دارد. از این رو چون این وزارتخانه ها بسیار مهم هستند به همین خاطر بسیاری از نمایندگان دوست دارند در این کمیسیون حضور داشته باشند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان تمامی تلاش خود را به کار می گیرند تا در یک کمیسیون مهم حضور داشته باشند و فعالیت کنند تأکید کرد: اهمیت بالای کار در کمیسیون امنیت ملی و سرو کار داشتن با وزارتخانه های مهم سبب تقاضای بالای نمایندگان برای حضور در این کمیسیون شده است.

نقوی حسینی تصریح کرد: بنده باید صراحتا بگویم که به لحاظ  حقوقی و جایگاه هیچ تفاوتی میان اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با سایر اعضای کمیسیون ها وجود ندارد.

وی افزود: همچنین شانتاژ های برخی از رسانه ها پیرامون تعداد بالای سفرهای خارجی در کمیسیون امنیت ملی صحت ندارد و بعضا گاهی اوقات تعداد سفرهای اعضای این کمیسیون نسبت به بقیه کمیسیون های مجلس کمتر است.

نماینده مردم ورامین تأکید کرد: به جهات حقوقی و طبق قانون و آیین نامه داخلی مجلس هیچ تفاوتی بین حقوق اعضای کمیسیونها وجود ندارد و تنها به دلیل برخی از رویکردها درخواست برای حضور در کمیسیون امنیت ملی و برخی ازکمیسیونهای دیگر مجلس بیشتر است.

وی درباره نحوه تعیین رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ریاست، نواب ، دبیران و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای به مانند سایر کمیسیونها توسط اعضا تعیین می شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :