موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/78680 :کد

0

روسیه قادر است در کمتر از ۶۰ ساعت ناتو را نابود کند!

  پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -روسیه قادر است در کمتر از ۶۰ ساعت ناتو را نابود کند!

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا می‌گوید، مسکو می‌تواند طی ۶۰ ساعت ناتو را نابود کند اما این کار پس از سال ۲۰۱۷ سخت‌تر خواهد شد.

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا می‌گوید، مسکو می‌تواند طی 60 ساعت ناتو را نابود کند اما این کار پس از سال 2017 سخت‌تر خواهد شد.

 

به گزارش  تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، مایکل کارپنتر، جانشین دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه، اوکران و اوراسیا گزارش اخیر مرکز "راند" را تایید کرد. در این گزارش آمده است که نیروهای روسی حداکثر 60 ساعت زمان می‌برد تا به پایتخت کشورهایی چون استونی و لتونی برسند.


کارپنتر در جریان جلسه کمیته روابط خارجه سنا در این باره گفت: نمی‌دانم اکنون در مقایسه با زمانی که گزارش راند منتشر شد چه قدر پیشرفت کرده‌ایم اما مطمئنم تا پایان سال 2017 یعنی زمانی که نیروهای نظامی بیشتری در شرق اروپا خواهیم داشت، این مساله سخت‌تر می‌شود.


در گزارش مرکز راند نتیجه گرفته شده است که ناتو "نمی‌تواند به صورت موفق از مناطق در معرض تهدید کشورهای تحت حمایتش دفاع کند لذا باید بیش از هفت یگان را در حوزه بالتیک خود مستقر کند. "


کارپنتر در ادامه خاطرنشان کرد، این ائتلاف به دنبال افزایش قابلیت دفاعی خود در شرق اروپاست اما روسیه به پیشرفت‌های جغرافیایی متعددی دست یافته است.

 منبع : ایسنا 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :