موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/78835 :کد

0

اعلام همبستگی مردم بحرین با شیخ علی سلمان

  جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -اعلام همبستگی مردم بحرین با شیخ علی سلمان

مردم بحرین با برگزاری تظاهرات ضد رژیم بر ادامه انقلاب خود تأکید کردند و آزادی شیخ علی سلمان، رهبر جنبش الوفاق و تمامی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.

مردم بحرین با برگزاری تظاهرات ضد رژیم بر ادامه انقلاب خود تأکید کردند و آزادی شیخ علی سلمان، رهبر جنبش الوفاق و تمامی زندانیان سیاسی را خواستار شدند


به گزارش تحلیل ایران ، صد ها تن از مردم منطقه دراز بحرین در شمال غرب این کشور روز جمعه (21 خرداد) پس از برگزاری نماز جمعه در حمایت از شیخ علی سلمان و دیگر زندانیان سیاسی تظاهرات کردند.


تظاهرات‌کنندگان با حمل تصاویری از شیخ سلمان و پرچم ملی بحرین خواستار آزادی فوریِ همۀ زندانیان سیاسی‌ شدند که در بند رژیم آل خلیفه هستند.


مردم بحرین با برپایی تظاهرات خواستار آزادی شیخ علی سلمان، رهبر جمعیت الوفاق و دیگر زندانیان سیاسی شده‌اند.


شیخ سلمان در تاریخ ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۴ (۷ دی ۱۳۹۳) به اتهام تلاش برای تغییر رژیم و همکاری با قدرت‌های خارجی دستگیر شد. وی در ژوئن 2015 (خرداد ماه) به اتهام اهانت به وزارت کشور و تحریک دیگران به نقض قانون به چهار سال زندان محکوم شد.  پس از آن در تاریخ 30 می (10 خرداد)  دادگاه رژیم بحرین حبس شیخ علی سلمان را از 4 سال به 9 سال افزایش داد.


بازداشت سلمان با محکومیت بین‌المللی گسترده در داخل و خارج این کشور روبهرو شده است. رهبران، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در سراسر جهان از جمله دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری سلمان شده‌اند.

 منبع : پرس تی وی 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :