موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/78884 :کد

0

مهار کامل آتش سوزی در پاسارگاد و پارک ملی بمو

  جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -مهار کامل آتش سوزی در پاسارگاد و پارک ملی بمو

مدیر کل محیط زیست استان فارس از مهار کامل آتش سوزی در پاسارگاد و پارک ملی بمو خبر داد.

 

 

 

مدیر کل محیط زیست استان فارس از مهار کامل آتش سوزی در پاسارگاد و پارک ملی بمو خبر داد.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار میزان، حمزه ولوی مدیر کل محیط زیست استان فارس از مهار کامل آتش سوزی در  پارک ملی بمو خبر داد و گفت: آتش سوزی در  پارک ملی بمو در ساعت 18:40 دقیقه مهار شد.
 
وی درباره خسارت وارد شده به  پارک ملی بمو گفت: دقیقاً حدود 75 هکتار از پوشش علفی در ارتفاعات صخره ای جنوب  پارک ملی بمو در آتش سوخت.
 
مدیر کل محیط زیست استان فارس درباره آسیب های وارد شده به گونه های گیاهی و جانوری افزود: به دلیل اینکه عرض آتش سوزی در پارک ملی بمو کم بوده است، هر حیوانی که به اندازه یک انسان قدرت حرکت داشته است، امکان اینکه به دام آتش بیفتد، نبوده است و در نتیجه در آتش سوزی به این وسعت علفخواران، گربه سانان و کل و بز و ... آسیبی نمی بینند و در آتش سوزی وسیعی که محاصره شوند، آسیب می بینند.
 
ولوی از مهار کامل آتش سوزی در تنگ‌خرسی و تنگ بلاغی پاسارگاد نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز همچنین در 3 نقطه استان آتش سوزی رخ داد و دلیل طول کشیدن مهار آتش در پارک ملی بمو این بود که تیم های آتش نشانی ما جهت احتیاط در پاسارگاد مستقر بودند و وقتی اطلاعات به ما داده شد، 2 ساعت طول کشید که به منطقه آتش سوزی برسند.
 
وی تأکید کرد: ما در مناطق حفاظت شده به صورت معمول ظرف نیم ساعت آتش را مهار می کنیم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :