موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/78907 :کد

0

سقوط شاخص بورس فوتسی ۱۰۰ لندن همزمان با کاهش قیمت نفت

  شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۱
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -سقوط شاخص بورس فوتسی ۱۰۰ لندن همزمان با کاهش قیمت نفت

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، در پایان معاملات روز جمعه، آخرین روز معاملاتی هفته، همزمان با کاهش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روندی کاهشی یافت.

شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، در پایان معاملات روز جمعه، آخرین روز معاملاتی هفته، همزمان با کاهش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روندی کاهشی یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود، در بعد از ظهر روز جمعه با کاهش 1.86 درصدی مواجه شد.


شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 116 واحد کاهش، به 6 هزار 115 واحد رسید.
کاهش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن بیش از هر چیز متاثر از کاهش سهام برخی از بانک ها و شرکت های نفتی بوده است.


پوند انگلیس نیز عصر روز جمعه در برابر دلار آمریکا با 0.88 درصد کاهش، در مقابل 1.4331 دلار و همچنین با 0.49 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1.2708 یورو معامله شد.


هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، نیز در پایان معاملات بعد از ظهر روز جمعه در بازار لندن، با 2.8 درصد کاهش به 50.52 دلار رسید.


به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، 'وست تگزاس اینترمیدییت '( دبلیوتی آی ) نیز روزجمعه با 2.9 درصد کاهش به 49.07 دلار رسید.


کاهش مجدد بهای نفت خام در بازارهای جهانی درحالی صورت می گیرد که در روزهای اخیر قیمت نفت خام به بالاترین در سال جاری میلادی رسیده بود.


به گفته تحلیل گران ، افزایش ارزش دلار و بالا بودن ذخایر نفتی آمریکا از جمله علل کاهش قیمت نفت خام اعلام شده است.


قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی از ژوئن 2014 میلادی که هر بشکه آن در حدود 115 دلار بود، تاکنون به دلیل کاهش تقاضا، مازاد تولید نفت و بروز نوسان در اقتصادهای نوظهور نزدیک به 70 درصد کاهش داشته است.

 


هر چند از ماه ژوئن گذشته که بهای هر بشکه نفت خام برنت با رسیدن به سطح 27.10 دلار، به پایین ترین حد در طی 20 سال گذشته رسیده بود تاکنون رشد قابل ملاحظه ای کرده است.


منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :