موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/78955 :کد

0

ناتو به راحتی در برابر ارتش روسیه شکست می خورد

  شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۳۸۸   
 تحلیل ایران -ناتو به راحتی در برابر ارتش روسیه شکست می خورد

یک مقام ارشد نظامی آمریکا گفت، در صورت بروز هرگونه درگیری بین ارتش روسیه و نیروهای ناتو، این ائتلاف نظامی غربی به دلیل آماده نبودن ظرف چند ساعت شکست خواهد خورد.

یک مقام ارشد نظامی آمریکا گفت، در صورت بروز هرگونه درگیری بین ارتش روسیه و نیروهای ناتو، این ائتلاف نظامی غربی به دلیل آماده نبودن ظرف چند ساعت شکست خواهد خورد.  


به گزارش تحلیل ایران؛ مایکل کارپنتر معاون وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه، اوکراین و اوراسیا پیش از حضور در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا این مطلب را به روزنامه دیلی میل گفت.


وی در این جلسه درباره افزایش تنش بین مسکو و واشنگتن در پی افزایش حضور نظامی آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه به سوال های نمایندگان پاسخ داد.


کارپنتر در این نشست گفت در صورت بروز درگیری بین ناتو و روسیه، نیروهای ناتو تنها 60 ساعت می توانند در برابر نیروهای روسی دوام بیاورند.


حدود 4 ماه پیش نیز اندیشکده نظامی «رند» پیش بینی کرده بود در صورت بروز درگیری بین نیروهای ناتو و روسیه در منطقه بالتیک، نیروهای این سازمان فقط سه روز توان مقاومت را خواهند داشت.معاون وزیر دفاع آمریکا در این جلسه استماع گفت، واشنگتن در تلاش است تا نیروهای ناتو مستقر در شرق اروپا و در نزدیکی مرز روسیه را تقویت کند.وی افزود، تا پایان سال 2017  یگان‎های رزمی و زرهی بیشتری به این منطقه اعزام خواهد شد.

پیشتر، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا،  گفته بود پنتاگون قصد دارد بودجه نظامی خود در این منطقه از 800 میلیون دلار در سال 2016 به 3 میلیارد و 400 میلیون دلار در سال 2017 ارتقا دهد.


معاون وزیر دفاع آمریکا در حالی در جلسه استماع سنا حضور یافت که رزمایش نظامی آمریکا با کشورهای لیتوانی، لتونی و استونی در حال برگزاری است.


حدود 10 هزار نظامی از کشورهای عضو ناتو در این رزمایش چند روزه شرکت کرده اند.


پس از بالا گرفتن نا آرامی های سیاسی در اوکراین و پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه پس از برگزاری همه پرسی، ناتو در اقدامی تلافی جویانه تمامی روابط خود با روسیه را قطع کرد و اقدام به اعزام نیرو به کشورهای شرق اروپا که روسیه هم مرز هستند، کرد.


روسیه همواره حضور نظامی نیروهای نظامی ناتو در نزدیکی مرزهایش را تهدیدی برای امنیت خود می داند.

 منبع :پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :