موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79138 :کد

0

ائتلاف ضد داعش معارضان سوری متحد خود را هدف قرار داد

  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -ائتلاف ضد داعش معارضان سوری متحد خود را هدف قرار داد

یک سخنگوی ارتش امریکا اذعان کرد ائتلاف به اصطلاح ضد داعش در سوریه ممکن است در حمله هوایی اوایل خرداد به طور تصادفی معارضان سوری متحد خود را هدف قرار داده باشند.

یک سخنگوی ارتش امریکا اذعان کرد ائتلاف به اصطلاح ضد داعش در سوریه ممکن است در حمله هوایی اوایل خرداد به طور تصادفی معارضان سوری متحد خود را هدف قرار داده باشند.


به گزارش تحلیل ایران؛ سرهنگ پاتریک رایدر، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، روز شنبه در بیانیه‌ای گفت نیروهای ائتلاف، 8 خرداد سه حمله هوایی علیه مواضع و وسایل نقلیه داعش در نزدیک شهر مارع در شمال غرب سوریه انجام دادند اما این ائتلاف سپس مطلع شد که یکی از حملات هوایی ممکن است خودروی نیروهای «ضد داعش» را هدف قرار داده باشد.


سرهنگ رایدر با اشاره به اینکه ارتش امریکا در حال تحقیق در این باره است افزود: «گزارش‌های اولیه حاکی است چهار تن از نیروهای ضد داعش ممکن است در این حمله کشته شده باشند.»

بنا بر اعلام فرماندهی مرکزی امریکا، ائتلاف در 8 خرداد سه بمباران در آن منطقه از استان حلب در امتداد مرز ترکیه که منطقه درگیری شدید داعش و معارضان است انجام داده است.

 در همین حال روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش داد 10 تن از معارضان سوری در حمله «تیپ معتصم» کشته شده‌اند.


به نوشته این روزنامه، تیپ معتصم یکی از گروه‌هایی است که در چارچوب برنامه امریکا برای آموزش مخالفان سوری از پنتاگون سلاح‌ و تجهیزات نظامی دریافت کرده‌اند.

این برنامه 500 میلیون دلاری امریکا در اوایل سال 2015 آغاز شد.

منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :