موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/79142 :کد

0

دبیرکل اتحادیه عرب به رام الله می رود

  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۵
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -دبیرکل اتحادیه عرب به رام الله می رود

نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب قرار است فردا دوشنبه به رام الله برود وبا مقامات فلسطینی دیدار کند.

نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب قرار است فردا دوشنبه به رام الله برود وبا مقامات فلسطینی دیدار کند.

 

خبرگزاری فلسطین (معا) امروز( یکشنبه ) گزارش داد، یک مقام فلسطینی با اعلام این خبر افزود: دبیر کل اتحادیه عرب در این سفر با محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطین در رام الله دیدار می کند.


به گزارش تحلیل ایران؛ این منبع فلسطینی که نامش در گزارش ذکر نشده، اظهار داشت، العربی در این سفر چند ساعته در باره اقدامات فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین المللی به منظور پایان دادن به درگیری های فلسطینی - اسرائیلی وهمچنین ابتکار صلح عربی که درسال 2002 مطرح شده، بحث و تبادل نظر خواهد کرد.


به گفته این منبع هدف دیدار العربی با عباس بررسی پیشنهادهای عملی برای پیگیری فعالیت های کنفرانس بین المللی می باشد.
طرح صلح فرانسه در بهمن‌ ماه سال گذشته از سوی لوران فابیوس وزیر خارجه سابق فرانسه به ‌طور رسمی مطرح شد. 


روزنامه صهیونیستی 'ها آرتص' طرح فرانسه را شامل سه مرحله معرفی کرد:
نخست رایزنی با رژیم صهیونیستی، فلسطینی‌ها و سایر کشورها درباره ایده این نشست و محتوای آن ‌که قرار بود در فوریه و مارس گذشته برگزار شود.


در مرحله دوم برگزاری نشست در پاریس با حضور گروه‌های حامی مذاکرات میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها. قرار بود فرانسه این نشست را در مارس و آوریل ۲۰۱۶ بدون حضور صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها برگزار کند.


قابل ذکر است کنفرانس پاریس با حضور وزیران امور خارجه و دیپلمات های حدود 30 کشور غربی و عربی روز جمعه (3 ژوئن) در پاریس و توسط «ژان مارک ارو» وزیر امور خارجه فرانسه برگزار شد. 
فرانسه امیدوار بود با ارائه طرح کنفرانس بین المللی بدون حضور طرف فلسطینی و اسرائیلی، کشورهای بیشتری را در روند صلح درگیر کند.


کنفرانس پاریس، راه حل موسوم به «دو کشور دو دولت» را تنها راه دستیابی به «صلح پایدار» در خاورمیانه دانست. در بیانیه پایانی هیچ تعهدی برای هیچ یک از کشورهای شرکت کننده، تعریف نشد.


در مرحله سوم برگزاری نشست بین‌المللی صلح در پاریس در ماه ژوئن یا جولای که در واقع از سرگیری مذاکرات میان اسرائیل و فلسطینی‌ها به شمار می‌آید.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :