موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79225 :کد

0

رئیس سیا خواستار مسئول ندانستن عربستان در حوادث ۱۱سپتامبر شد

  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۰
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -رئیس سیا خواستار مسئول ندانستن عربستان در حوادث ۱۱سپتامبر شد

جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید که از انتشار ۲۸ صفحه محرمانه گزارش کنگره در خصوص یازده سپتامبر استقبال می‌کند.جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید که از انتشار 28 صفحه محرمانه گزارش کنگره در خصوص یازده سپتامبر استقبال می‌کند اما مردم آمریکا نباید آن را سندی بر دست داشتن عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر تلقی کنند.


به گزارش تحلیل ایران، جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید که نباید از گزارش سال 2002 کنگره در خصوص وقایع یازده سپتامبر به عنوان شاهدی بر دست داشتن رسمی سعودی‌ها در این وقایع استفاده کرد.


کمیته‌های اطلاعات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به‌زودی در خصوص تمدید یا عدم تمدید محرمانه ماندن 28 صفحه از این گزارش که به نقش عربستان سعودی در وقایع یازده سپتامبر اشاره داشته، تصمیم می‌گیرند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، باب گراهام، سناتوری که در زمان تهیه این گزارش ریاست کمیته اطلاعات سنا را بر عهده داشت، ادعا کرده است که سعودی‌ها به هواپیماربایان یازده سپتامبر کمک کرده‌اند و خواستار انتشار این گزارش شده است.


برنان اکنون گفته است که از انتشار آن 28 صفحه استقبال می‌کند اما مردم آمریکا نباید آن را سندی بر دست داشتن عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر تلقی کنند.


وی همچنین ادعا کرده که آن گزارش، گزارشی بدوی بوده است که تنها یک سال پس از حملات یازده سپتامبر تهیه شده است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :