موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/79320 :کد

0

جبران کسری ساعت موظف با اضافه کار معلمان رسمی

  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۹۸۵۵۵   
 تحلیل ایران -جبران کسری ساعت موظف با اضافه کار معلمان رسمی

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که مشکل کمبود معلم در شاخه فنی و حرفه‌ای و نظری در سال جاری نخواهیم داشت، گفت: کمبود موظفی از طریق اضافه...

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که مشکل کمبود معلم در شاخه فنی و حرفه‌ای و نظری در سال جاری نخواهیم داشت، گفت: کمبود موظفی از طریق اضافه کار معلمان رسمی موجود جبران می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، محمدحسین سلیمی جهرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت تامین نیروی انسانی در شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش با توجه به سه ساله شدن این شاخه از امسال اظهار کرد: مشکلی از نظر نیروی انسانی نداریم و استان‌ها از یک ماه گذشته به تفکیک، برنامه‌های خود را تهیه و تنظیم کرده‌اند. 


وی افزود: استان‌ها برنامه‌های خود را به تهران می‌آورند و بررسی‌های لازم بر روی آن انجام می‌شود و در نهایت میزان کسری موظف آنها که از طریق حق التدریس قابل جبران است، مشخص و به آنها ابلاغ می‌شود.


رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این روند همه ساله اجرا می‌شود، گفت: نیروهای موظفی ما کفاف همه نیاز ما را نمی‌دهد و بخشی از نیازمان را از طریق اضافه کار معلمان رسمی موجود جبران می‌کنیم. امسال نیز همین‌گونه خواهد بود.


سلیمی جهرمی به جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی که در حال طی دوره صلاحیت حرفه‌ای هستند، اشاره کرد و گفت: از 5000 پذیرفته شده در آزمون استخدامی سال گذشته، 2000 نفر به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و 3000 نفر به شاخه نظری خواهند رفت و از مهرماه جذب سیستم می‌شوند.


وی افزود: علاوه بر این، تعدای از ورودی‌های سال 88 دانشگاه تربیت دبیر که باید طبق مصوبه مجلس استخدام می‌شدند نیز جذب شدند و از اول مهرماه  وارد مدارس  می‌شوند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حذف یک پایه از متوسطه در سال گذشته، گفت: از آنجاکه در متوسطه دوم در سال گذشته یک پایه کم شده بود،‌ نیروی مازاد در این بخش داشتیم که از آنها هم استفاده می‌شود و در حال رسیدن به یک تعادل هستیم.

منبع : ایسنا

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :