موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79425 :کد

0

سرنگونی دومین بالگرد ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت

  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -سرنگونی دومین بالگرد ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت

یک فروند بالگرد متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی امروز دوشنبه در جنوب یمن سرنگون شد.یک فروند بالگرد متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی امروز دوشنبه در جنوب یمن سرنگون شد.


به گزارش تحلیل ایران، یک فروند بالگرد متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی، امروز دوشنبه در نزدیکی سواحل شهر البریقه در شهر عدن واقع در جنوب یمن سرنگون شد.


این در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی امروز به سرنگونی یک فروند بالگرد متعلق به امارات و کشته شدن خلبان و کمک خلبان آن در جنوب یمن اعتراف کرد.


امارات روز گذشته اعلام کرد که یک فروند بالگرد نظامی این کشور در سواحل یمن سقوط کرده است که در پی آن خلبان و کمک خلبان این بالگرد کشته شده‌اند.


دولت امارات دلیل سرنگونی این بالگرد را اعلام نکرده و فقط مدعی شد که این بالگرد در حال پرواز روتین بر فراز آب‌های بین المللی بود که در سواحل یمن سقوط کرده است.


اسفند ماه گذشته نیز یک فروند جنگنده اماراتی در یمن سرنگون شد و دو خلبان این کشور کشته شدند.


هر چند دولت امارات نقص فنی را عامل سرنگونی این جنگنده دانست اما برخی از منابع در یمن اعلام کردند که عامل سقوط جنگنده اماراتی در جنوب یمن اصابت موشک بوده است نه مشکلی فنی.


از ابتدای تجاوز عربستان به یمن تاکنون نیروهای ارتش و کمیته های مردمی چندین فروند بالگرد و جنگنده های متجاوزان را سرنگون کرده اند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.


بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :