موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تروریسم

a/79438 :کد

0

حضور ۲۰۰ اسپانیایی در صفوف داعش

  ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۹
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -حضور ۲۰۰ اسپانیایی در صفوف داعش

روزنامه لا راسون روز دوشنبه در خبری ضمن اشاره به این که شمار جذب تروریست ها از سوی داعش افزایش یافته، اضافه کرد نزدیک به ۲۰۰ اسپانیایی نیز در صفوف داعش حضور دارند.

روزنامه لا راسون روز دوشنبه در خبری ضمن اشاره به این که شمار جذب تروریست ها از سوی داعش افزایش یافته، اضافه کرد نزدیک به 200 اسپانیایی نیز در صفوف داعش حضور دارند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این روزنامه ادامه داد: از مارس 2015 تا مارس 2016، تعداد پیکارگران خارجی در صفوف داعش 2 برابر شده است.


لا راسون افزود :حدود پنج هزار نفر از این افراد از اروپا به این صفوف پیوسته اند. از این رقم بین 160 تا 200 تن اسپانیایی هستند.


سرهنگ «خوآن مورا تباس» کارشناس انستیتوی اسپانیایی مطالعات استراتژیک با اعلام این آمار گفت که دلیل افزایش دو برابری تعداد خارجیها در صفوف داعش نوع سرباز گیری این گروه از طریق شبکه های اجتماعی است.


وی که در همایش 'آفریقا و اسپانیا در مبارزه با جهادی گری' سازماندهی شده توسط خانه آفریقا در جزایر قناری اسپانیا سخن می گفت، خواهان سرمایه گذاری در تعلیم و تربیت زندانیان به اتهام ارتباط با داعش شد.


وی اضافه کرد که زندانی کردن این افراد حرکتی پیشگیرانه است اما مشکل اصلی را ریشه کن نمی کند و به همین دلیل دولت باید بودجه مخصوصی جهت بازپروری فرد جهادی و غیر رادیکال کردن او تخصیص دهد.


بر اساس آمار ارائه شده توسط مورا، 47 درصد از اروپایی هایی که به داعش پیوسته اند، در سوریه باقی می مانند، یک سوم آنها به کشور مبدا خود باز می گردند، 14 درصد جان می بازند و از 10 درصد آنها سرنخی بدست نمی آید.


سرهنگ «خوآن مورا تباس» کارشناس انستیتوی اسپانیایی مطالعات استراتژیک گفت که اسپانیا هم اکنون در سطح 4.5 از لحاظ هشدار امنیتی عمل می کند و بالاترین سطح هشدار 5 است .


وی گفت که بر اساس آمار انستیتو مطالعات استراتژیک اسپانیا، 80 درصد جهادی ها سابقه دار بوده، بیش از 20 درصد آنها دچار مشکلات اجتماعی می باشند.


خوآن مورا در این راستا از مسلمانان میانه رو خواست تا نقش فعال تری در غیر افراطی شدن افراد داشته باشند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :