موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/7944 :کد

0

العبادی دستور کاهش محافظان شخصی مسئولان دولتی را صادر کرد

  جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۹
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -العبادی دستور کاهش محافظان شخصی مسئولان دولتی را صادر کرد

در ادامه اصلاحات گسترده در عراق برای مبارزه با فساد مالی و اداری، نخست وزیر این کشور دستور کاهش شمار محافظان شخصی مسئولان دولتی را صادر کرد.

در ادامه اصلاحات گسترده در عراق برای مبارزه با فساد مالی و اداری، نخست وزیر این کشور دستور کاهش شمار محافظان شخصی مسئولان دولتی را صادر کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر نخست وزیری عراق روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، براساس دستور حیدر العبادی و در راستای اصلاحات گسترده در عراق، از این پس شمار محافظان شخصی مسئولان دولتی به شدت کاهش می یابد.
همچنین نخست وزیر عراق دستور داد واحدهای ویژه حفاظت مقامات لغو شود و نیروهای وابسته به این واحدها به وزارت خانه های دفاع و کشور بازگردند.
سعد الحدیثی سخنگوی نخست وزیر عراق دراین باره گفت که این دستور شامل بیش از 20 هزار محافظ مسئولان عراقی می شود.
العبادی در نخستین مرحله از اصلاحات گسترده در عراق، 11 منصب دولتی را حذف کرد. 
نخست وزیر عراق با این دستور، سه پست معاونت نخست وزیر و همچنین پست وزارت حقوق بشر، وزیر مشاور در امور زنان و استانها و یک پست وزیر مشاور دیگر را حذف کرد.
همچنین براساس تصمیم دیگری، وزارت علوم و فناوری با وزارت آموزش عالی و وزارت شهرداری ها با وزارت مسکن ادغام می شوند. وزارت گردشگری و آثار باستانی نیز قرار است با وزارت فرهنگ یکی شود.
در هفته های گذشته بیشتر شهرهای عراق صحنه تظاهرات مردمی در اعتراض به فساد و کمبود خدمات عمومی بود.
بسته اصلاحات نخست وزیر عراق که هفته گذشته به تائید پارلمان این کشور رسید، برای مبارزه با فساد آغاز شده است. 
دادگاه مبارزه با فساد در عراق اعلام کرده که بیش از 90 پرونده فساد در دست دارد. برخی از این پرونده ها، مربوط به وزیران یا نمایندگان سابق و کنونی عراق است.
این تصمیم به دنبال درخواست معترضان عراقی و مرجعیت عالی این کشور با هدف ایجاد تغییرات در ساختار نهادهای دولتی و مبارزه با فساد و کاهش هزینه های دولت صورت گرفته است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :