موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79502 :کد

0

بیشتر انگلیسی‌ها خواهان خروج از اتحادیه اروپا هستند

  ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -بیشتر انگلیسی‌ها خواهان خروج از اتحادیه اروپا هستند

نتایج نظرسنجی‌ها از افزایش طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حکایت می‌کند.

نتایج نظرسنجی‌ها از افزایش طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حکایت می‌کند.


نتایج نظرسنجی مشترک گاردین و آی‌سی‌ام که روزهای شنبه و یکشنبه انجام شد، حاکی است 53 درصد از مردم انگلیس خواهان جدایی از اتحادیه اروپا و 47 درصد خواستار باقی ماندن در این اتحادیه هستند.


این نظرسنجی به صورت تلفنی و اینترنتی انجام شده است.

به گزارش تحلیل ایران ، این در حالی است که نتایج نظرسنجی تلفنی آی‌سی‌ام که دو هفته پیش انجام شده بود، درصد موافقان خروج از اتحادیه اروپا در برابر مخالفان آن 52 به 48 درصد بود.


همچنین هنوز شمار زیادی از مردم انگلیس درباره باقی ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا تصمیم نگرفته اند. دو هفته پیش، در نظرسنجی آی‌سی‌ام 13 درصد از پاسخ دهندگان هنوز در این رابطه تصمیمی نگرفته بودند، اگرچه این رقم در نظرسنجی اخیر به 6 درصد کاهش یافته است.مردم انگلیس قرار است برای تصمیم گیری درباره ادامه حضور در اتحادیه اروپا یا خروج از این اتحادیه در تاریخ 23 ژوئن (3 تیر) در همه پرسی شرکت کنند.


طرفداران ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا می‌گویند که خروج از این اتحادیه می‌تواند به رفاه این کشور لطمه وارد کند و از حوزه نفوذ لندن در مسایل جهانی بکاهد.


حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز معتقدند این مسئله می‌تواند از قوانین دست و پا گیر اتحادیه اروپایی بکاهد و تجارت را تسهیل کند.


در همین حال، شماری سازمان‌های برجسته اقتصادی در انگلیس اعلام کردند خروج از اتحادیه اروپا تبعات منفی شدیدی برای اقتصاد این کشور به همراه دارد.


 منبع : پرس تی وی فارسی


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :