موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/79514 :کد

0

چگونگی رفتار والدین در برخورد با دروغ گویی کودک

  ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -چگونگی رفتار والدین در برخورد با دروغ گویی کودک

نحوه رفتار والدین در کاهش یا افزایش خصلت دروغ گویی فرزندشان بسیار اهمیت دارد.نحوه رفتار والدین در کاهش یا افزایش خصلت دروغ گویی فرزندشان بسیار اهمیت دارد.
 
به گزارش تحلیل ایران، ناهید ازغندی روان شناس کودک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،اظهارداشت: اختلاف سن مناسب بین فرزندان، 2 سال برآورد شده و کودکانی که اختلاف سنی کمتر از 2 سال با یکدیگر دارند دچار آسیبهای جدی می شوند زیرا کودکان در این سن بیشتر به مادر خود وابسته هستند.
 
وی در ادامه اضافه کرد: عدم توجه به کودک در این سن موجب دروغ گویی در وی می شود و هنگامی که با لحن تهاجمی از کودک درباره کار بدش در برخورد با فرزند کوچکتر توضیح می خواهید، در واقع او را ناخواسته به سمت دروغ گویی سوق می دهید.
 
ازغندی بیان کرد: هرگز کودک را به دلیل دروغ گفتنش تنبیه نکنید زیرا در این شرایط هر شخص راست گویی به دلیل ترس از مجازات و تنبیه، اقدام به دروغ گویی می کند و اصرار او بر این کار تداوم می یابد.
 
این روان شناس کودک در پایان گفت: هیچگاه کودک را متهم به دروغ گویی بویژه در برخورد با فرزند کوچکتر نکنید و این خصلت را به وی برچسب نزنید. بلکه با بیان غیرمستقیم این کار به او باعث شده تا به جای انکار دست به اعتراف و جبران این عمل برآید همچنین تشویق کودک به راست گویی بسیار مهم است.
                               

کودک     دروغ     والدین     فرزند     تنبیه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :