موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/79531 :کد

0

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

  ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت هر بشکه نفت در معاملات امروز با ۴۱ سنت کاهش به ۴۹ دلار و ۹۴ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت در معاملات امروز با ۴۱ سنت کاهش به ۴۹ دلار و ۹۴ سنت رسید.
 

به گزارش تحلیل ایران، در حالی که سرمایه گذاران کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا را نادیده گرفته و بر نگرانی‌ها درباره رشد اقتصاد جهانی و افت شاخص‌ها در بازارهای بورس به جهت خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا تمرکز کرده‌اند، قیمت نفت امروز در معاملات آسیایی کاهش یافت. 

 
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 41 سنت کاهش به 49 دلار و 94 سنت رسید. این چهارمین جلسه متوالی کاهش قیمت نفت برنت است. 
 
قیمت نفت خام آمریکا نیز برای چهارمین جلسه متوالی، 46 سنت، معادل حدود یک درصد کاهش یافت و به 48 دلار و 42 سنت رسید. 
 
تقویت ارزش دلار در جلسه گذشته بر بازار نفت تأثیر گذار بوده است. این در حالی است که فعالان بازار، نظرسنجی‌های اخیر را نیز با نگرانی دنبال می‌کنند که نشان می‌دهد طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در آستانه برگزاری رفراندوم جدایی بیش از طرفداران ماندن در اتحادیه هستند. 
 
به گفته میهیر کاپادیا، تحلیلگر بازار نفت: برخی فکر می‌کنند که‌ ترمیم اخیر قیمت نفت به دلیل مسائل موقتی رخ داده در بخش عرضه بوده و ارتباطی با تقویت تقاضا به پشتوانه رشد قوی اقتصاد جهانی ندارد. 
 
رأی انگلیسی‌ها به ترک اتحادیه اروپا ممکن است اروپا را مجدداً وارد دوره رکود کند و فشار بیشتری بر اقتصاد جهانی وارد سازد. 
 
بر اساس نظرسنجی موسسه آی سی‌ام، طرفداران خروج از اتحادیه اروپا در آستانه رفراندوم 23 ژوئن بیشتر از طرفدار ماندن در اتحادیه شده‌اند. 
 
نگرانی‌ها درباره رشد اقتصادی چین نیز بر بازارها تأثیر منفی گذاشته و موجب فراموش شدن نشانه‌های مثبتی نظیر پیش بینی کاهش تولید نفت شیل در ماه جولای برای هفتمین ماه متوالی شده است. 
 
اوپک نیز پیش بینی کرده که بازار جهانی نفت در نیمه دوم سال 2016 به توازن بیشتری خواهد رسید. 
 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :