موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/79562 :کد

0

برنامه ریزی وتلاش برای اعزام حداقل یک میلیون زائربه عتبات۹۵

  ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -برنامه ریزی وتلاش برای اعزام حداقل یک میلیون زائربه عتبات۹۵

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای سال ۹۵ باید برای اعزام یک تا یک و نیم میلیون زائر به عتبات عالیات عزم خود را جزم کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای سال 95 باید برای اعزام یک تا یک و نیم میلیون زائر به عتبات عالیات عزم خود را جزم کنیم.


به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی در جلسه ای که با حضور مسئولان سازمان حج و جمعی از کارگزاران حج و زیارت استان تهران برگزار شد گفت: زمانی که در ایام اربعین سال 92 برای بررسی وضعیت خدمات رسانی به زائران اربعین عازم مرزهای شلمچه و چزابه شدیم، شرایط آن روزها نامساعد بود اما با انسجام، وحدت و هماهنگی که به برکت همین مناسبت حاصل شد، سال گذشته شاهد اعزام بیش از یک میلیون و 600 هزار زائر ایرانی به عراق برای حضور در مراسم اربعین حسینی با برنامه ریزی های شایسته تر بودیم.


رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به حدیثی از مولای متقیان با این مضمون که فرمودند هر کسی که استبداد رای داشته باشد، مسیر زندگی اش به هلاکت خواهد رسید، گفت: مگر می شود در مسیر خدمت به زائران اهل بیت(ع) قدم برداریم و از مشورت استفاده نکنیم.


وی در این دیدار بیان کرد: در جلسات مسئولین سازمان همیشه تأکید داریم که مدیران استان ها با بدنه و زیر مجموعه شان جلسات متعدد داشته باشند همچنین برگزاری جلسات منظم در شرکت مرکزی کارگزاران مورد تأکید است . درخواست داریم که نقطه نظرات کارگزاران عزیز در این جلسات به مدیریت سازمان منتقل شود حتی مدیران ستادی با کارگزاران برتر به منظور بهره مندی از نظرات و تجربیات آنها جلساتی داشته باشند.


اوحدی کارگزاران حج و زیارت را سرمایه هایی با پشتوانه تجربیات و دانش کارآمد و موثر توصیف کرد و بر لزوم بهره مندی از این سرمایه ارزشمند تأکید کرد.


رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار نسبت به فعالیت مجموعه های غیرمجاز در امر اعزام زائران به عتبات عالیات هشدار داد و گفت: برای سال 95 باید برای اعزام یک تا یک و نیم میلیون زائر به عتبات عالیات عزم خود را جزم نماییم.


رئیس سازمان حج در سخنانش به سفر سالانه حدود دو میلیون زائر عراقی به ایران اشاره داشت و عنوان کرد: در خصوص خدمات دهی به این جمعیت نیز باید چاره اندیشی و برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.


وی در بخشی از سخنانش به کارشکنی های عربستان در زمینه حج و محروم ساختن زائران ایرانی از انجام این فریضه الهی در سالجاری اشاره کرد.

منبع : ایسنا 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :