موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79630 :کد

0

آزادی ۵۷ اسیر در عمران/ناکام ماندن پیشروی مزدوران در مارب

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۱
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -آزادی ۵۷ اسیر در عمران/ناکام ماندن پیشروی مزدوران در مارب

آزادی ۵۷ اسیر در استان عمران و ناکام گذاشتن پیشروی مزدوران در بخش صرواح استان مارب از جمله تحولات یمن است.

 

آزادی ۵۷ اسیر در استان عمران و ناکام گذاشتن پیشروی مزدوران در بخش صرواح استان مارب از جمله تحولات یمن است.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» رئیس هیات انصارالله در مذاکرات کویت و سخنگوی رسمی این جنبش روز سه شنبه از آزادی ۵۷ اسیر در استان عمران یمن خبر داد.


عبدالسلام در صفحه خود در فیسبوک اعلام کرد که در پی اقدامات انجام گرفته در برخی استان های یمن از ابتدای ماه مبارک رمضان، روز سه شنبه ۵۷ اسیر در استان عمران آزاد شدند.


سخنگوی انصارالله در عین حال اعلام کرد که طرف مقابل تا این لحظه با هرگونه اقدامات انسان دوستانه برای آزادی تمام اسرا علیرغم درخواست سازمان ملل متحد برای این امر در کمیته دستگیرشدگان و اسرا، مخالفت کرده است.


عبدالسلام تاکید کرد که طرف مقابل با این اقدام درد و رنج بخش زیادی از مردم یمن و مشکلات خانواده های آنها را نادیده گرفته است.


در همین حال هیات ملی یمن در نشست روز سه شنبه با اسماعیل ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن و رئیس هیات ریاض اقدامات فوری برای پایان دادن به درد و رنج اهالی عدن و تامین نیازهای اساسی آنها بویژه برق را خواستار شد.


این هیات همچنین به جنایت بامداد سه شنبه در بخش المتون استان الجوف که منزل یک شهروند یمنی طی آن مورد هدف قرار گرفت به شدت اعتراض کرد.


از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پیشروی مزدوران سعودی به سمت منطقه المشجح در شرق بخش صرواح استان مارب را ناکام گذاشتند. یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران در جریان پیشروی ناکام آنها به سمت منطقه المشجح در بخش صرواح استان مارب خبر داد.

 

منبع:مهر

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :