موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79701 :کد

0

بالاترین مقام سازمان ملل بازیچه دست دلارهای نفتی شد

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -بالاترین مقام سازمان ملل بازیچه دست دلارهای نفتی شد

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان اینکه همه دیدند که به آسانی بالاترین مقام سازمان ملل بازیچه دست دلارهای نفتی شد.

 

 

 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان اینکه همه دیدند که به آسانی بالاترین مقام سازمان ملل بازیچه دست دلارهای نفتی شد، گفت: این مساله ضربه سنگینی بر باور کسانی که این مجامع را پناهگاهی برای مظلومان جهان می دانستند وارد ساخت.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، وی در ابتدای جلسه شرح دعای صحیفه سجادیه، افزود: رسوایی بزرگی که بتازگی برای دبیرکل سازمان ملل پیدا شد در نوع خود بی نظیر یا کم نظیر بود.


ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی نوشت: وی تصریح کرد: آن ها چند روز نام عربستان را در لیست سیاه کودک کشی گذاردند، ناگهان ورق برگشت و از لیست سیاه حذف شد و دبیرکل اعلام کرد چاره ای جز این کار نداشته است، زیرا عربستان تهدید کرده بود که دلارهای نفتی کمک را قطع می کنم.


آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: این حادثه زلزله ای در افکار ساده اندیشان که مجامع جهانی و اعلامیه های بلند بالای حقوق بشر را مشکل گشا می دانستند، افکند.


وی ادامه داد: از آن رسواتر اینکه آمریکایی ها چندی قبل با صراحت گفتند که یک سند 28 صفحه‌ ای وجود دارد که نشان می دهد عربستان سعودی در حادثه 11 سپتامبر دست داشته و به زودی منتشر خواهد شد.


این مرجع تقلید افزود: به دنبال آن عربستان با صراحت تهدید کرد که اگر چنین شود اموال خود را از بانک های آمریکایی خارج خواهد ساخت؛ ناگهان ورق برگشت و رجال سیاسی آمریکا کشف کردند که عربستان ابدا در این مساله دخالت نداشته و دامانشان تا ابد از هرگونه اتهام پاک و مبراست!


آیت الله مکارم شیرازی گفت: این حادثه نیز ضربه دیگری بر افکار کسانی وارد کرد که می گفتند ما باید یک روز با آمریکا دوست شویم و اعتماد کنیم.
وی تصریح کرد: آیا چنین دنیایی که با مبالغی از دلارهای نامشروع نفتی که حق فقرای عربستان است می توان دیوی را فرشته کرد، جای امن و امانی است؟ و اینجاست که باید بدانیم در مقابل این بردگان دلارهای نفتی از دبیرکل سازمان ملل گرفته تا دولتمردان آمریکا تنها راه این است که قوی باشیم تا این «بردگان زر» نتوانند به ما «زور» بگویند و بدانید در این صورت خداوند یار و یاور ما خواهد بود.


آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: در برابر بردگان «زر» با زبان «زور» باید صحبت کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :