موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79703 :کد

0

دمشق حضور نیروهای فرانسه و آلمان را محکوم کرد

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -دمشق حضور نیروهای فرانسه و آلمان را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه حضور نیروهای فرانسوی و آلمانی در شمال این کشور را که بدون اجازه دمشق است، محکوم کرد و آن را نقض قوانین سازمان ملل و حاکمیت سوریه دانست.

 

 

 

وزارت خارجه سوریه حضور نیروهای فرانسوی و آلمانی در شمال این کشور را که بدون اجازه دمشق است، محکوم کرد و آن را نقض قوانین سازمان ملل و حاکمیت سوریه دانست.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، وزارت خارجه سوریه حضور «نیروهای ویژه آلمانی و فرانسوی» در شمال این کشور را «تجاوز آشکار به حاکمیت سوریه» خواند و آن را محکوم کرد.


یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه به خبرگزاری دولتی این کشور (سانا) گفت: حضور نیروهای ویژه فرانسوی و آلمانی در دو منطقه عین العرب (کوبانی) و منبج (در شمال حلب) نقض آشکار اصول منشور سازمان ملل و تجاوزی صریح به حاکمیت و استقلال سوریه است.


مهر نوشت: این مقام که نامش فاش نشد، افزود که «این ادعا که حضور این نیروها برای مبارزه با تروریسم است، نمی‌تواند کسی را فریب بدهد زیرا مبارزه با تروریسم به شکل موثر و قانونی، نیازمند همکاری با دولت قانونی سوریه است که اکنون ارتش و ملت آن در وجب به وجب خاک سوریه در حال مبارزه با تروریسم هستند و تاکنون فداکاری‌ها زیادی برای پاک شدن سوریه از لوث تروریسم کرده‌اند؛ تروریسمی که امروز تهدیدی جدی برای صلح و ثبات بین‌المللی است».


وزارت خارجه سوریه تأکید کرده است که «این کشورها خودشان هنوز حامی اصلی تروریسم هستند و مانع هرگونه تلاش بین‌المللی جدی برای جلوگیری از این تروریسم میشوند و در مقابل تلاش می‌کنند برخی گروه‌های تروریستی را با میانه‌رو خواندن آن، مشروعیت ببشخند حال آنکه این گروه‌ها در اندیشه و عقیده هیچ تفاوتی با داعش و النصره ندارند».


طبق خبرگزاری سانا، این منبع وزارت خارجه سوریه گفت:‌ «ملت سوریه بار دیگر بر حاکمیت و استقلال و یکپارچگی خود تأکید... و جمهوری عربی سوریه از کشورهای متجاوز دعوت می‌کند تا از خواب پریشان خود بیدار شوند و ذهنیت استعماری خود را کنار بگذارند زیرا دوران قیمومیت بر دیگران گذشته است».


منابع خبری امروز اعلام کردند که پس از ورود اخیر نیروهای ویژه فرانسوی به شمال سوریه، نیروهای ویژه آلمانی نیز وارد شمال سوریه شده‌اند.

گفته میشود، تعدادی از نیروهای ویژه آلمان با هدف پیوستن به گروه‌های معارض سوری وارد شمال سوریه شدند تا در آنچه «عملیاتی نظامی علیه داعش در منبج» خوانده می‌شود، شرکت کنند.


بر اساس گزارش وبگاه «روسیا‌ الیوم»، نیروهای آلمانی به تشکیلات آمریکایی و فرانسوی ویژه حمله به داعش در شهر منبج واقع در استان حلب (شمال سوریه) پیوستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :