موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79709 :کد

0

تداوم اعتراض به اصلاح قانون کار فرانسه، ۵۸ بازداشتی و ۴۰زخمی

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -تداوم اعتراض به اصلاح قانون کار فرانسه، ۵۸ بازداشتی و ۴۰زخمی

پلیس فرانسه برای پراکنده کردن جمعیت چند هزار نفری که در اعتراض به اصلاح قانون کار به خیابان های پاریس آمده بودند، با معترضین درگیر شد.

 

 

 

پلیس فرانسه برای پراکنده کردن جمعیت چند هزار نفری که در اعتراض به اصلاح قانون کار به خیابان های پاریس آمده بودند، با معترضین درگیر شد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، پایتخت فرانسه در حالی دیشب را به صبح رساند که تظاهرات گسترده در اعتراض به اصلاح قانون کار خواب را از چشم پاریسی ها ربود.


تعداد معترضینی که به خیابان های پاریس آمده بودند دستکم ۷۵ هزار نفر عنوان می شود که در این میان آشفته شدن اوضاع به دستگیری ۵۸ نفر و زخمی شدن ۴۰ نفر از جمله ۲۹ نیروی پلیس منجر شد.


خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی نوشت: اصلاحات قانون کار فرانسه با هدف کاهش نرخ بیکاری که از وعده های انتخاباتی «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور سوسیالیست است، شرایط استخدام را به شرط حذف بسیاری از قید و بندهایی که مانع از تلاش کارفرمایان به تعدیل نیروی کار می شود، آسان می کند.


این اصلاحات همچنین از قید و بند های سقف ساعات کار نیز می کاهد.  


در درگیری های پاریس، پلیس انگشت اتهام خود را به سمت صدها معترضی می گیرد که با پوشاندن چهره های خود در زیر ماسک، سنگ فرش خیابان ها را از جا کنده و سطل های زباله را به آتش می کشیدند.


در این میان، گزارش هایی از سوزاندن دستکم شش خودرو به پلیس ارائه شده است.


در این اعتصابات، علاوه بر اتحادیه های کارگری، کارکنان خطوط ریلی و رانندگان تاکسی، دانشجویان نیز حضور دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :