موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/79743 :کد

0

بحث حقوقی باشگاه‌ها واستفاده ازبازیکنان خارجی باید دقیق باشد

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -بحث حقوقی باشگاه‌ها واستفاده ازبازیکنان خارجی باید دقیق باشد

مراسم تودیع و معارفه رئیس پیشین و جدید کمیته حقوقی تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.مراسم تودیع و معارفه رئیس پیشین و جدید کمیته حقوقی تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.


به گزارش تحلیل ایران، در پایان نشستی با حضور مهدی تاج، هوشنگ نصیرزاده و احمدرضا براتی برگزار شد، رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: از زحمات نصیرزاده که تلاش‌های زیادی در فدراسیون فوتبال کشیده و با صداقت با مجموعه فدراسیون و سازمان لیگ فعالیت موفقی داشته است، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم. وی فعالیت‌های مفیدی در زمینه حقوقی انجام داده و همچنان در مجموعه فوتبال حضور دارد و از تجارب وی استفاده خواهیم کرد.


وی در ادامه در خصوص حضور براتی به عنوان رئیس جدید کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: براتی را از قدیم می‌شناسم و او انگیزه بالایی دارد و بدون شک فعالیت‌هایش می‌تواند برای فدراسیون فوتبال در زمینه‌های حقوقی مفید و مثمرثمر باشد. بر همین اساس همه ما مکلف به انجام وظیفه هستیم و باید منشا خیر، خوبی و در نهایت خدمت به مردم باشیم.


رئیس فدراسیون در ادامه تصریح کرد: در بخش حقوقی اساسنامه و آیین‌نامه‌های فدراسیون فوتبال اهمیت بالایی دارند و مجمع فدراسیون فوتبال انتظارات مشخصی از ما داشته و در تدوین آیین‌نامه‌ها باید دقت لازمه وجود داشته باشد تا در نهایت مورد تائید و تصویب قرار بگیرد.


وی خاطرنشان کرد: با توجه به چالش‌های حقوقی که در فدراسیون  و فوتبال کشور وجود دارد، نمی‌خواهیم هیچ اتفاق غیر قانونی رخ دهد و برای تدوین آیین‌نامه‌ها باید طوری مطالب نگارش شوند که به نفع فردی نباشد ضمن اینکه در زمان فعالیت نصیرزاده نیز اینچنین بوده است.


تاج درباره بحث حقوقی باشگاه‌ها عنوان کرد: بحث حقوقی باشگاه‌ها و استفاده از بازیکنان خارجی و عقد قرارداد با آنها که در نهایت در مجامع بین المللی با مشکل مالی آن مواجه می شویم بسیار مهم است. باید بازنگری دقیقی در خصوص آیین‌نامه‌ها صورت بگیرد و اولویت اول  این کمیته بازنگری در آیین‌نامه نقل و انتقالات باشد. اولویت دوم نیز باید رسیدگی به مسائل حقوقی باشگاه‌ها، قرارداد با بازیکن خارجی و فرمت مشخص برای عقد قرارداد است که باید به درستی صورت بگیرد تا به اهداف خود برسیم.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :