موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79749 :کد

0

بان کی مون: مسیر حل بحران سوریه هنوز طولانی است

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -بان کی مون: مسیر حل بحران سوریه هنوز طولانی است

دبیر کل سازمان ملل با ابراز خرسندی از تعامل سازنده میان آمریکا و روسیه در زمینه مذاکرات صلح، مسیر حل بحران سوریه را طولانی معرفی کرد.دبیر کل سازمان ملل با ابراز خرسندی از تعامل سازنده میان آمریکا و روسیه در زمینه مذاکرات صلح، مسیر حل بحران سوریه را طولانی معرفی کرد.


به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون،‌ دبیرکل سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ اختصاصی خود با خبرگزاری تاس روسیه ضمن اشاره به همکاری مثبت میان وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا و تاثیر سازنده آن بر مذاکرات صلح، گفت که مسیر حل بحران سوریه هنوز طولانی است.


دبیر کل سازمان ملل در پاسخ به سوالی درباره میزان واقع‌گرایی در جدول زمانی تنظیم شده توسط شورای امنیت برای حل بحران در سوریه گفت:‌ این سند نقطه عطف مهمی است که طرف‌های درگیر در سوریه را به تلاش برای تحقق خواسته‌های مردم این کشور سوق می‌دهد

.

«بان کی مون» همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اختلافات موجود میان غرب و روسیه در مورد مساله اوکراین اظهار کرد: معتقدم روسیه و غرب خواهند توانست از اختلافات ناشی از درگیری‌های اوکراین عبور کنند. وخیم شدن روابط این دو به شدت به توانایی و نقش جامعه بین‌الملل برای مقابله با چالش‌های جهانی ضربه می‌زند.


وی با اشاره به موضوع پرونده هسته ای ایران و اجماع نهایی قدرت های بزرگ با وجود همه اختلافات بر سر این پرونده، خواستار حل بحران سوریه از طریق کنار گذاشتن اختلافات شد و گفت: در مورد بحران سوریه کمی پیشرفت حاصل شده است. اما مذاکرات صلح به شدت کند پیش می‌رود.

 گفتنی است، دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه، ۱۶ ژوئن جهت شرکت در اجلاس بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ و دیدار با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه روانه روسیه خواهد شد

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :