موضوعات ‌مرتبط: فناوری امنیت

a/79751 :کد

0

آسیب‌پذیری Adobe فلش پلیر

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -آسیب‌پذیری Adobe فلش پلیر

محققان کسپرسکی بر این باورند که وجود آسیب‌پذیری در نرم‌افزار Adobe فلش پلیر، باعث ایجاد حملات هدفمند در سیستم‌های کاربردی می‌شود.

محققان کسپرسکی بر این باورند که وجود آسیب‌پذیری در نرم‌افزار Adobe فلش پلیر، باعث ایجاد حملات هدفمند در سیستم‌های کاربردی می‌شود.
 

به گزارش تحلیل ایران، شرکت ادوبی، برای رفع آسیب‌پذیری صفر روزه به وجود آمده در نرم‌افزار فلش پلیر خود، وصله بروز رسانی جدیدی را ارائه کرد. محققان بر این باورند که مهاجمان از این آسیب‌پذیری، در حملات هدفمند استفاده می‌کنند. اصطلاح حملات هدفمند، به این معنی است که گروهی از تهدیدات مخرب در برابر مجموعه‌ای از افراد معمولی قرار می‌گیرند. به اعتقاد کارشناسان امنیتی، امثال چنین بهره‌برداری‌هایی از جاسوسی‌های سایبری، در سازمان‌های دولتی و خصوصی شناسایی‌شده است.


 جاسوسی سایبری توسط StarCruft یک APT جدید در حملات صفر روزه


شناسه‌ی CVE-2016-4171 به این آسیب‌پذیری اختصاص داده‌شده است و شرکت ادوبی بر این باور است که نسخه 21.0.0.242 و نسخه‌های قبل که در ویندوز، مکینتاش، لینوکس و سیستم‌عامل کروم مورداستفاده قرار می‌گیرد، از نسخه‌های آسیب پذیر محسوب می‌شوند. با استفاده از این آسیب‌پذیری، مهاجم می‌تواند باعث اجرای فعالیت مخرب خود در این نرم‌افزار شود و اقدامات مخرب خود را اجرا کند.


محققان کسپرسکی بر این باورند بدافزار StarCruft، با استفاده از این آسیب‌پذیری، کشورهای روسیه، نپال، کره جنوبی، چین، هند، کویت و رومانی را هدف خود قرار داده‌اند.

 

منبع:تابناک
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :