موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79773 :کد

0

سوئیس درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را منتفی اعلام کرد

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۹
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -سوئیس درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را منتفی اعلام کرد

در آستانه رای گیری در انگلیس برای ماندن در اتحادیه اروپا یا خروج از آن ، مجلس سوئیس روز چهارشنبه رای به پس گرفتن درخواست عضویت این کشور در اتحادیه اروپا داد.

در آستانه رای گیری در انگلیس برای ماندن در اتحادیه اروپا یا خروج از آن ، مجلس سوئیس روز چهارشنبه رای به پس گرفتن درخواست عضویت این کشور در اتحادیه اروپا داد.

 

به گزارش تحلیل ایران وبه نقل از  پایگاه اینترنتی «تاون هال» ، مجلس سنای سوئیس روز چهارشنبه مصوبه مجلس نمایندگان مبنی بر منتفی شدن درخواست راکد مانده این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا را تایید کرد.


سوئیس همواره روابط غیرمعمولی با سایر کشورهای اروپا داشته و با وجود عضویت نداشتن در اتحادیه اروپا و مشارکت نکردن در منطقه اقتصادی اروپا ، بخشی از منطقه «شنگن» باقی مانده است.


پایگاه خبری پولیتیکو نیز گزارش داد: «دیدیه بورکهالتر» (Didier Burkhalter) وزیر امور خارجه این کشور در پی رای گیری در مجلس این کشور گفت، دولت سوئیس اکنون به اطلاع اتحادیه اروپا می رساند که درخواست عضویت سوئیس را کان لم یکن تلقی کند.


بورکهالتر پیش از این نیز گفته بود این درخواست که سال 1992 برای جامعه اقتصادی اروپا ارسال شده بود ، نامعتبر است.


سوئیس در سال 1992 پیوستن به منطقه اقتصادی اروپا که کشورهای ایسلند ، نروژ و لیختن اشتاین عضو آن هستند و به بازار مشترک اروپا دسترسی دارند ، رد کرده بود.


دولت سوئیس در همین حال از عضویت در اتحادیه اروپا حمایت کرد اما رای دهندگان سوئیسی چند ماه بعد درخواست عضویت را رد کردند و این درخواست از آن زمان تا کنون راکد مانده بود.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :