موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/79797 :کد

0

هشدار درباره چالش ریزگردها در ۱۴ استان

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۷
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -هشدار درباره چالش ریزگردها در ۱۴ استان

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ۱۴ استان کشور درگیر مسئله ریزگردها و در مرحله هشدار هستند و تعداد این استان‌ها رو به افزایش است .

 

 

 

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: 14 استان کشور درگیر مسئله ریزگردها و در مرحله هشدار هستند و تعداد این استان‌ها رو به افزایش است .
به گزارش تحلیل ایران، محسن فرهادی افزود: بسیاری از استان‌های غربی و جنوبی و برخی استان‌های شرقی هم اکنون درگیر مسئله ریزگردها هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان‌ها هشدارهای لازم را برای مراقبت مردم از خودشان در این وضعیت اعلام کرده‌اند.
 
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت نوشت: هم اکنون حدود 14 استان کشور از جمله استان خوزستان ، ایلام ، آذربایجان غربی ، کردستان ، کرمانشاه ، سیستان و بلوچستان و اغلب استان‌های غربی و جنوبی کشور با مسئله ریزگردها درگیر هستند و در برخی روزها ریزگردها، استان تهران را نیز درگیر می‌کند.
 
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: پدیده ریزگردها هم منشاء داخلی و هم منشاء خارجی دارد و البته منشای خارجی آن بیشتر است.
 
فرهادی افزود: در این زمینه وزارت بهداشت فقط دو وظیفه دارد، اول اعلام هشدارهای لازم به مردم و مسئولان دستگاه های مسئول و دوم آموزش نحوه محافظت در برابر ریزگردها به مردم.
 
وی گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی در تمام استان‌های درگیر ریزگردها، وضع هشدار اعلام کرده‌اند و به مردم برای محافظت از خودشان و استفاده از ماسک های مناسب، آموزش های لازم را ارائه می‌کنند.
 
فرهادی درباره عوارض ریزگردها نیز گفت: ‌تشدید بیماری آسم و آلرژی و نیز تشدید بیماری‌های قلبی و تنفسی از مهمترین عوارض ریزگردهاست بنابراین در زمان افزایش ریزگردها تا جای ممکن این بیماران نباید از خانه خارج شوند. 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :