موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79801 :کد

0

اعلام آمادگی ترامپ برای مذاکره با رهبر کره شمالی

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -اعلام آمادگی ترامپ برای مذاکره با رهبر کره شمالی

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا گفت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در آمریکا خواهد پذیرفت.

 

 

 

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا گفت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در آمریکا خواهد پذیرفت و درحالی که همبرگر می خورند با او مذاکرات هسته ای برگزار خواهد کرد.
به گزارش تحلیل ایران، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا روز چهارشنبه گفت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در آمریکا خواهد پذیرفت و درحالی که همبرگر می خورند با او مذاکرات هسته ای برگزار خواهد کرد.

خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری یونهاپ از واشنگتن نوشت: ترامپ در همایش تبلیغاتی خود در آتلانتا افزود :«‌ اگر او به اینجا بیاید، من او را خواهم پذیرفت. من با هر کسی که بخواهد مذاکره خواهم کرد.»

ترامپ نخستین بار ماه گذشته برای نشست با کیم جونگ اون ابراز تمایل کرد که با انتقادهایی از سوی منتقدان و همچنین از سوی حزب خود روبرو شد مبنی بر اینکه برگزاری چنین نشستی به تقویت این دیکتاتور کمک خواهد کرد.
 
اما ترامپ درحالی که تاکید کرده مایل به برگزاری مذاکرات با کیم جونگ اون است اما گفته است برای برگزاری چنین مذاکراتی به کره شمالی نخواهد رفت.

این در حالی است که سفیر کره شمالی در مقر سازمان ملل متحد در ژنو در واکنش به آمادگی ترامپ برای مذاکره با رهبر کره شمالی، تمایل دونالد ترامپ را برای مذاکرات با کیم جونگ اون کم اهمیت دانست و آن را یک ژست تبلیغاتی نامید.

کاخ سفید پس از ابراز تمایل ترامپ به مذاکرات با کیم جونگ اون اعلام کرد آمریکا آماده مذاکره با کره شمالی است اما پیش از آن پیونگ یانگ باید تعهد خود را به عاری سازی هسته ای نشان دهد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :