موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/79802 :کد

0

کاهش جمعیت موش های پایتخت با استفاده از فوم تزریقی

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۸
تعداد بازدید : ۳۳۸   
 تحلیل ایران -کاهش جمعیت موش های پایتخت با استفاده از فوم تزریقی

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران بااشاره به کاهش جمعیت موش در خیابان های اصلی پایتخت گفت: بعد از بکارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش ها شاهد کم شدن جمعیت این جانور هستیم.

 

 

 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران بااشاره به کاهش جمعیت موش در خیابان های اصلی پایتخت گفت: بعد از بکارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش ها شاهد کم شدن جمعیت این جانور هستیم.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، رضا قدیمی با تاکید بر کاهش جمعیت موش در خیابان های اصلی پایتخت بعد از استفاده از فوم تزریقی و به کارگیری روش نوین مبارزه فیزیکی با موش های تهران گفت: استفاده از این ماده از بهمن ماه سال ۹۴ آغاز و برای اولین بار در کشور انجام گرفته است و تاکنون نیز نتایج خوبی را از اجرای این طرح دریافت کرده ایم.


وی با اشاره به نتایج استفاده از فوم تزریقی بعد از گذشت ۵ ماه افزود: در راسته های اصلی شهر تهران که کلونی های موش در این محلات و مناطق زیاد بود، باتوجه به موادی که در این فوم تزریق می شود، تمامی منافذ مسدود شدند. از سوی دیگر این فوم ۲۰ سال ماندگاری دارد که این طرح در جهت کمک به اصناف زباله ساز مانند اغذیه فروشی ها و فست فودهاست.


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرتهران با بیان اینکه کاهش محسوسی از نظر جمعیت موش در شهر تهران با بهره گیری از این فوم ها داشته ایم، خاطر نشان کرد: استفاده از این فوم در اواخر سال و در آستانه فصل بهار که زمان زاد و ولد موش است، انجام شد که برآورده های خوبی را نیز به دست آورده ایم چراکه روش های ما مبتنی بر روش های به روز دنیاست که ۵ کشور اروپایی نیز این کار را آغاز کرده اند.  


قدیمی با تاکید بر اینکه نتایج این طرح را تا پایان شهریورماه استخراج خواهیم کرد، اذعان کرد: بعد از گذشت این زمان و در ۳ ماهه فصل پاییز یک برآورد مجدد از جمعیت موش ها در شهر تهران خواهیم داشت که این کار در راسته هایی که این منافذ را مسدود کرده ایم، انجام می شود.


مهر نوشت: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به راسته ها و خیابان هایی که این فوم در آنها مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار کرد: قبل از استفاده از این ماده در خیابان های انقلاب، مصطفی خمینی، ستارخان، آیت الله کاشانی، فلسطین و... باتوجه به فعالیت های قبل شاهد کاهش تعداد موش بوده ایم، اما منافذشان همچنان وجود داشت که با استفاده از این فوم بسیاری از این منافذ را مسدود کردیم تا امکان بازگشت وجود نداشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :