موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/79804 :کد

0

نیروی انتظامی به تنهایی متولی تولید امنیت نیست

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -نیروی انتظامی به تنهایی متولی تولید امنیت نیست

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: برای تحقق اولویت‌های پلیس در سال ۹۵ توجه به آموزش در درون سازمان باید در اولویت قرار گیرد.

 

 

 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: برای تحقق اولویت‌های پلیس در سال ۹۵ توجه به آموزش در درون سازمان باید در اولویت قرار گیرد.
به گزارش تحلیل ایران، سردار مومنی در جلسه تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی گلستان، با بیان اینکه استان گلستان علیرغم برخورداری از تنوع قومی و مذهبی و همچنین دارا بودن شرایط مرزی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است گفت: خوشبختانه استان گلستان در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه امنیت شرایط بسیار خوب و مطلوبی را دارد و این شرایط به جز با هماهنگی و همدلی همه دستگاه‌ها و مشارکت مردم به دست نمی آید.


خبرنگار ایسنا منطقه گلستان نوشت: رویکرد نیروی انتظامی در زمینه امنیت عمومی یک رویکرد اجتماعی و مردم محور است و نیروی انتظامی معتقد است که امنیت یک محصول و فرآورده اجتماعی است که حاصل مشارکت مردم و هماهنگی و همراهی همه نهاد ها و دستگاه‌های کشوری است، با این نگاه نیروی انتظامی به تنهایی متولی تولید امنیت نیست.

وی تصریح کرد: هریک از دستگاه‌ها وظایفی دارند که به آن عمل می کنند ولی اگر این اقدامات و ایفای وظایف هماهنگ و نظام مند باشد آنگاه هم افزایی در کار ایجاد می‌شود.
مومنی افزود: نگاه پلیس به امنیت یک امنیت مردم محور است و امنیت نعمتی است که هنگامی که آن را از دست بدهیم قدر آن را خواهیم دانست.

جانشین نیروی انتظامی ایران مطرح کرد: در تمام این کره خاکی کشوری را نداریم که نا امن باشد و پیشرفت کند، امنیت یک بخش، همانند ما بقی بخش ها که در پیشرفت نقش دارند نیست، بلکه یک فضا و اتمسفر است که در این فضا، پیشرفت و توسعه معنا پیدا می کند و حتی عدالت نیز در سایه امنیت محقق می شود.
 
وی ادامه داد: امنیت برای جامعه مانند سلامتی برای هر فرد است بنابراین امنیت در توسعه و پیشرفت هر کشور اهمیت دارد.

وی افزود: خوشبختانه استان گلستان یکی از استان های پیشرو در بحث امنیت است و این استان جزو استانهایی است که در آن این هماهنگی و همدلی در حد بسیار مطلوبی وجود دارد.


جانشین نیروی انتظامی کشور با اشاره به اولویتهای ماموریتی سال ۹۵ گفت: ۵ اولویت وجود دارد و علاوه بر این پنج مورد، اولویت ششمی نیز برای تحقق این پنج اولویت در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: یکی از این اولویت‌ها مقابله و مبارزه با قاچاق کالا است که در اقتصاد کشور تاثیر بسیاری دارد.


وی افزود: اولویت بعدی در زمینه مقابله با سرقت و جرایم عمده و خشن است که در استان گلستان با توجه به آمارهای ارائه شده در سال ۹۴ حدود ۱ درصد و در سال ۹۳ حدود شش درصد کاهش داشته‌ایم و همچنین امسال نیز تا حالا نزدیک به ۱۰ درصد کاهش در سرقت و جرائم عمومی داشته‌ایم.

مومنی گفت: اولویت دیگر در ارتباط با مواد مخدر است که با توجه به نظر سنجی‌های انجام شده در ۱۰ سال گذشته مبارزه با این معضل از دید مردم در اولویت قرار داشته است.


وی با عنوان اینکه مبارزه با مواد مخدر در چندین حوزه دنبال می‌شود و باید این حوزه‌ها هماهنگ با هم پیشرفت کنند گفت: یکی از حوزه‌ها در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر مقابله با ورود و توزیع و عرضه مواد مخدر است.

وی ادامه داد: حوزه دیگر در ارتباط با پیشگیری از مصرف مواد مخدر و دیگری درمان و حوزه دیگر نیز در ارتباط با جمع آوری جلوه‌های خیابانی اعتیاد است.


مومنی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری نتوانسته‌ایم همگام با حوزه مقابله پیشرفت کنیم عنوان کرد: باید موضوع مقابله با مواد مخدر تبدیل به یک موضوع اجتماعی شود.

جانشین نیروی انتظامی در ادامه بیان اولویت‌های ماموریتی سال ۹۵ گفت: اولویت آخر در ارتباط با کاهش تصادفات جاده‌ای است که با توجه به شرایط خاص استان که هم خودش از لحاظ گردشگری میزبان مسافران فراوانی است و هم اینکه محل عبور میلیون ها زائر حرم امام رضا (ع) است باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی مطرح کرد: برای تحقق این اولویت‌ها الزامات مختلفی وجود دارد که یکی از این الزامات توجه به بحث آموزش در درون سازمانها است و تاکید ویژه ما به فرمانده جدید استان این است که دستور عمل قرارگاه جهادی آموزش با دقت و اهتمام بالا پیگیری شود.

وی با مطرح کردن این موضوع که ما چاره‌ای نداریم جز اینکه توان حرفه‌ای خودمان را افزایش دهیم افزود: طی یک دهه گذشته تعداد شهرها در کشور افزایش یافته است و در حال حاظر نیز بیش از ۴۰۰ شهرستان در کشور داریم که در این زمینه باید به این نکته توجه کرد که هر شهرستان جدیدی که ایجاد می شود باید در درون آن نیروی انتظامی مستقر شود.


مومنی عنوان کرد: از یک دهه گذشته تا کنون سقف نیروی انسانی نیروی انتظامی متناسب با گسترش جغرافیایی و ساختار سیاسی کشور افزایش نیافته است.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی نیز به کشور اجازه نمی‌دهد تا افزایش نیروی انسانی داشته باشد، بنابراین باید با استفاده از منابع درونی و افزایش بهره‌وری  که یکی از آنها ارتقاء توان آموزشی و حرفه‌ای پلیس است، این نقصان را جبران کنیم و در کنار این باید به این نکته توجه کرد که رمز آموزش، تکرار است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ایران گفت: در سال ۹۵ و ۹۶ موضوع ارتقاء توان آموزشی در اولویت نیروی انتظامی قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :