موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/79935 :کد

0

اختلاف امارات با عربستان دلیل عقب‌نشینی نیروهای اماراتی است

  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -اختلاف امارات با عربستان دلیل عقب‌نشینی نیروهای اماراتی است

یکی از اعضای انصار الله یمن با ابراز شگفتی از اقدام امارات در اعلام پایان عملیات نظامی این کشور در قالب ائتلاف سعودی در یمن، اعلام کرد که این مسئله نشان دهنده بروز اختلافات بین امارات و عربستان است.

یکی از اعضای انصار الله یمن با ابراز شگفتی از اقدام امارات در اعلام پایان عملیات نظامی این کشور در قالب ائتلاف سعودی در یمن، اعلام کرد که این مسئله نشان دهنده بروز اختلافات بین امارات و عربستان است.

 

به گزارش تحلیل ایران، یکی از اعضای انصار الله یمن اعلام کرد از اینکه امارات یک طرفه حملات خود در یمن را به تعلق درآورده است، شگفت زده شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری «سپوتنیک» روسیه، «ناصرمحفوظ» از اعضای جنبش انصار الله در این ارتباط گفت: به نظرم اختلاف بین اعضای ائتلاف عربستان عیان شده و سقوط چندین هواپیمای نظامی

این کشور در عدن، دلیل بروز این اختلافات است.

 

وی افزود، متجاوزان سعودی و اماراتی می‌خواهند بعد از نابودی کامل عدن، یمن را ترک کنند؛ ولی هنوز عقب‌نشینی نکرده‌اند و می‌خواهند یمنی‌ها را از این منطقه بیرون کنند.

 

محفوظ در گفت‌وگو با اسپوتنیک تصریح کرد: اگر پایان یافتن جنگ در یمن از نظر آن‌ها [متجاوزان] این است که مناطق ما را اشغال کنند و از آن بیرون نروند، ما به هیچ وجه این اقدام را پایان جنگ نمی‌دانیم و تشدید اشغالگری سعودی اماراتی در یمن ولو اینکه آن‌ها جدی نباشند، این اقدام گام جدیدی است.

 

این عضو انصار الله به نقش امارات در حمله به یمن اشاره کرد و گفت: امارات چیزی برای گفت‌وگوهای صلح یمن ارائه نکرده است و از این گفت‌وگوها به دور نگه داشته شده ولی اقدامات آن باعث پیچیده شدن مسائل شده است.

 

وی در مورد احتمال پایان یافتن جنگ یمن نیز گفت، این جنگ هم‌اکنون در حال دور شدن از یمن است و طرف‌های گفت‌وگو در مسائل خیلی حساس سخن می‌گویند.

 

محفوظ همچنین پیش بینی کرد که این مسائل منجر به نتیجه مثبتی طی روزهای آینده شود.

این عضو انصار الله نسبت به پایان یافتن جنگ در یمن ابراز امیدواری کرد و اینکه عربستان و بقیه کشورهای ائتلاف ضد یمن همانند امارات جدی باشند و دست از جنگ در یمن بردارند؛ چرا که آن‌ها در پایان کار به این نتیجه خواهند رسید که تنها بازنده این جنگ خود آن‌هاست.

 

یک مقام اماراتی پنجشنبه (امروز) از پایان عملیات نظامی این کشور در در یمن در قالب ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :