موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوادث

a/79943 :کد

0

پیدا شدن یکی از جعبه‌های سیاه هواپیمای سقوط کرده مصری

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۱
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -پیدا شدن یکی از جعبه‌های سیاه هواپیمای سقوط کرده مصری

کمیته تحقیق درباره سقوط هواپیمای مسافربری مصر در تاریخ ۱۹ مه گذشته در نزدیکی سواحل مصر اعلام کرد که یکی از دو جعبه سیاه این هواپیما را پیدا کرده است.

کمیته تحقیق درباره سقوط هواپیمای مسافربری مصر در تاریخ ۱۹ مه گذشته در نزدیکی سواحل مصر اعلام کرد که یکی از دو جعبه سیاه این هواپیما را پیدا کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته تحقیق اعلام کرد که یک جعبه سیاه این هواپیما که مربوط به گفتگوهای صورت گرفته در کابین خلبان است، پیدا شده است.


کمیته مذکور خاطر نشان کرد که کشتی "جان لیثبریج" که دولت مصر آنرا برای انجام عملیات جستجو در دریای مدیترانه اجاره کرده است، توانست جعبه سیاه گفتگوهای کابین خلبان را پیدا کند و قرار است کارت حافظه این دستگاه که مهمترین بخش آن است به بندر اسکندریه مصر انتقال داده شود تا در اختیار کمیته تحقیق فنی قرار گیرد و بررسی های فنی بر روی آن انجام شود.


 کمیته تحقیق روز چهارشنبه اعلام کرده بود که دلایل اصلی سقوط این هواپیما مشخص شده است و تلاش ها برای پیدا کردن دو جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده مصری ادامه دارد.


گفتنی است که یکی از این دو جعبه سیاه مخصوص ضبط گفتگوهای کابین خلبان و دیگری مخصوص ضبط اطلاعات پرواز است و در زیر هواپیمای ایرباس ای ۳۲۰ جاسازی می شوند.


احتمال می رود که قدرت جعبه سیاه دوم برای ارسال سیگنال که به جستجو و پیدا کردن آن کمک می کند، روز ۲۴ ژوئن جاری به اتمام برسد.

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :