موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/79945 :کد

0

جهانبخش: هدفم بازی در تیم‌های مطرح اروپاست

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۹
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -جهانبخش: هدفم بازی در تیم‌های مطرح اروپاست

لژیونر فوتبال ایران می‌گوید که شرایطش در آلکمار خوب است و تمام تلاشش را می‌کند تا در آینده نزدیک به تیم‌های مطرح اروپایی برود.

لژیونر فوتبال ایران می‌گوید که شرایطش در آلکمار خوب است و تمام تلاشش را می‌کند تا در آینده نزدیک به تیم‌های مطرح اروپایی برود.

 

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا جهانبخش در فصل گذشته و پس از انتقال به آلکمار هلند توانست به عنوان یک لژیونر ایرانی عملکرد درخشانی را از خود به نمایش بگذارد و به همراه تیمش راهی مسابقه‌های لیگ اروپا شود. این بازیکن در عرصه ملی نیز پس از افت و خیز فراوان توانست با بازی‌های درخشانش به عنوان هافبک راست تیم ملی یادآور بازیکنانی مانند مهدی مهدوی‌کیا باشد و خیال فوتبال‌دوستان را از این بابت راحت کند.


جهانبخش که پس از پایان لیگ هلند در تمرین‌های تیم ملی شرکت کرده و در دو دیدار دوستانه با مقدونیه و قرقیزستان نیز به میدان رفته بود، آخرین روزهای استراحت خود را سپری می‌کند و از چند روز آینده باید در تمرین‌های آلکمار هلند شرکت کند. در همین راستا گفت‌وگویی را با ملی‌پوش فوتبال ایران انجام دادیم که آن را در ادامه می‌خوانید.


* تمرین‌هایت را برای فصل 2017 – 2016 از چه زمانی شروع می‌کنی؟

دیروز (پنجشنبه) به هلند رسیدم و خودم را برای حضور در تمرین‌ها آماده می‌کنم. امسال کار سختی داریم و باید در چند تورنمنت مختلف شرکت کنیم.

* سال گذشته با حضور تو، آلکمار توانست مجوز لیگ اروپا را هم به دست بیاورد.

امسال شرایط‌مان بهتر است چون چند بازیکن جدید و خوب جذب تیم شدند و از طرفی احتمال جدایی چند بازیکن تیم‌مان هم می‌رود. کارمان تا حدودی سخت‌تر شده و باید بهتر از گذشته آماده شویم. مسئولان باشگاه باید سرمایه‌گذاری بیشتری را انجام دهند.


* بهترین بازیکن تیم‌تان یعنی یانسن توانست سال گذشته بهترین بازیکن لیگ هلند شود و در روزهای آینده احتمالا راهی تاتنهام یا منچستریونایتد می‌شود.

بله درست است. یانسن در نخستین سال حضورش در لیگ اردویسه نمایش خوبی داشت و توانست آقای گل شود و پیشنهادات خوبی را برای خود دست و پا کند. البته در تابستان امسال کاپیتان تیم‌مان هم که یکی از بهترین بازیکنان‌مان بود، به یکی از تیم‌های خوب اروپا منتقل می‌شود.

* همین موضوع نشان می‌دهد که تو هم می‌توانی در فصل آینده با عملکردت راهی تیم‌های مطرح‌تر اروپا شوی.

بله شرایط خوب است و هر کسی که تلاش بیشتری را انجام دهد، می‌تواند راهی تیم‌های خوب اروپا شود. تمام هدف من هم همین موضوع است.

* در هفته‌های گذشته در اردوی تیم ملی حضور داشتی و در دو بازی با مقدونیه و قرقیزستان به میدان رفتی و توانستی پاس گل بدهی.

بازی‌های خوبی را انجام دادیم و با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که کادر فنی انجام داده بود توانستم وظایفم را انجام هم. هر موقع از من بخواهند تمام تلاشم را انجام می‌دهم و امیدوارم در بازی‌های آینده هم شرایط خوبی داشته باشم.

* در اردوی اخیر بازیکنان جوان و جدید دیگری هم در تمرین‌های تیم ملی حضور داشتند و حتی به میدان هم رفتند.

بازیکنان جوان جدیدی در تمرین‌ها شرکت کردند و شرایط تیم بهتر هم شده است. همه بازیکنان جوان تیم ملی می‌توانند پیشرفت کنند و در آینده شاهد بهتر شدن تیم ملی باشیم.

* در کنار بازیکنان جوان، بازیکنان باتجربه هم حضور دارند و تلفیقی از تجربه و جوانی در تیم ملی ایجاد شده است.

صددرصد این ترکیب می‌تواند تاثیرگذار باشد و بازیکنان جوان با بازی در کنار بزرگترهای تیم آبدیده‌تر می‌شوند. به نظرم روند خوبی در پیش گرفته شده که می‌تواند موجب داشتن یک تیم ملی بهتر در آینده باشد.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :