موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت

a/79988 :کد

0

رکود ۳۰هزار نفر را در کوره‌پزخانه‌ها بیکار کرد

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -رکود ۳۰هزار نفر را در کوره‌پزخانه‌ها بیکار کرد

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره‌پزخانه‌های استان تهران با بیان اینکه فعالیت کوره‌پزخانه‌ها به یک‌هفتم فعالیت رسیده است، گفت: در سه سال گذشته حدود ۳۵هزار نفر در کوره‌پزخانه‌ها فعالیت می‌کردند.

 

 

 

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره‌پزخانه‌های استان تهران با بیان اینکه فعالیت کوره‌پزخانه‌ها به یک‌هفتم فعالیت رسیده است، گفت: در سه سال گذشته حدود ۳۵هزار نفر در کوره‌پزخانه‌ها فعالیت می‌کردند اما اکنون این رقم به پنج‌هزار نفر رسیده است.

 
 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل ازخبرنگار تسنیم، غلامرضا عباسی با بیان اینکه در حال حاضر تولید کوره‌پزخانه‌ها به یک‌چهارم کاهش یافته است، افزود: در تهران حدود 400 کوره‌پزخانه وجود دارد که هم‌اکنون فقط 50 عدد از آنها نیمه‌فعال هستند.

 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر اکثر کوره‌پزخانه‌‌های تهران تعطیل هستند، گفت: رکود ساخت‌وساز و عدم فروش باعث شده تا حجم تولید بسیاری از کوره‌پزخانه‌ها کاهش پیدا کند و حتی عده‌ای ترجیح می‌دهند تا رونق بازار فعالیت خود را متوقف کنند.

 

عباسی با تأکید بر اینکه بسیاری از تولیدات در کوره‌پزخانه‌ها دپو می‌شود، گفت: در حال حاضر در تهران حدود 400 کوره‌پزخانه وجود دارد که هم‌اکنون فقط 50 واحد از آنها فعال هستند. در سه سال گذشته حدود 35 هزار نفر در کوره‌پزخانه‌ها فعالیت می‌کردند اما اکنون این رقم به 5هزار نفر رسیده است.

 

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره‌پزخانه‌ها اظهار داشت: در عین حال، برخی کارگران نیز مجبور می‌شوند کنار آتش و کوره داغ کار کنند. کارگران بخش "قَمیر" (قالب‌هایی که در آن آجر تولید می‌شود)، مجبور می‌شوند برای بارگذاری آجرها در گرمای تابستان کنار کوره‌های داغ آجرپزی کار کنند که گرمای طاقت‌فرسایی دارد و بیشتر افراد نمی‌توانند در این شرایط دشوار کار کنند.

 

عباسی گفت: به‌دلیل بالا بودن حرارت در کوره‌پزخانه‌ها، بخشی از کارها در شبها انجام می‌شود. متأسفانه به‌دلیل ضعف بازرسی‌ها، بیشتر افراد شاغل در کوره‌پزخانه‌ها دارای بیمه‌های ناقص هستند.

 

این مقام مسئول کارگری ادامه داد: متأسفانه بیمه‌های ناقص باعث می‌شود تا کارگرانی که در این بخش فعالیت می‌کنند حتی بعد از 60 سال نیز به‌اندازه 8 سال سابقه بیمه نداشته باشند؛ بنابراین لازم است تا دولت همان‌گونه که از برخی کارگران شاغل در ساختمان و رانندگان حمایت بیمه‌ای کرده است، از کارگران کوره‌پزخانه‌ها نیز حمایت‌های بیمه‌ای داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :