موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/79996 :کد

0

حقوق کارگران معوق می‌شود اما مدیران حقوق‌های نجومی می گیرند

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -حقوق کارگران معوق می‌شود اما مدیران حقوق‌های نجومی می گیرند

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در واکنش به بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز معترض به معوقات حقوق خود گفت:بازداشت کارگران معترض نسبت به ۸۰۰هزار تومان در حالی است.

 

 

 

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در واکنش به بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز معترض به معوقات حقوق خود گفت:بازداشت کارگران معترض نسبت به ۸۰۰هزار تومان در حالی است که امروزه شاهد دریافت فیش های حقوقی میلیونی در بین مدیران هستیم.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، علی خدایی با اشاره به اینکه امروزه کارگرانی که حقوق معوق دارند پس از اعتراضشان بازداشت می‌شوند اما شاهد دریافت حقوق‌های میلیونی از سوی برخی مدیران هستیم گفت:حدود 24 گارگر حدود 3روز است که در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات دستمزد خود مقابل شهرداری اهواز تجمع کرده بودند در بازداشت به سر می برند. بازداشت سرپرست خانوارهایی که ماه‌هاست حقوق دریافت نکرده اند در ماه مبارک رمضان ظلم به جامعه کارگران زندانی است.


 وی ادامه داد:قوه قضائیه نیز حاضر به تایید برخوردهای سنگین قضایی با کارگرانی که صرفاً‌خواسته های صنفی خود را مطرح می‌کنند نشد و به صورت رسمی و علنی رفتار قاضی با کارگران معدن آق دره را کج سلیقه‌گی خواند. کارگران شهرداری صرفاٌ بابت پیگیری مزد معوقه خود تجمعی را مقابل ساختمان شهرداری برپاکردنداما عوامل شهرداری اهواز و پیمانکار مربوطه به جای پاسخگویی به این کارگران، توسط ضابطان قضایی صورت مسئله را پاک کردند.


این فعال کارگری گفت مسئولان قضایی به جای برخورد با کارگران معترض شهرداری اهواز باید پیمانکار را مجبور به پرداخت دیون معوقه خود می‌کردند.  در شرایطی که افکار عمومی و به ویژه مزدبگیران هنوز تحت تاثیر محکومیت سنگین کارگران معدن طلای آق دره بوده و با شنیدن اخبار مربوط به درآمدهای نجومی مدیران مختلف غافلگیر‌تر می‌شوند؛ ماجرای بازداشت اخیر کارگران پیمانکاری شهرداری اهواز و وضعیت نامشخص آنها مایه تعجب و حیرت عمیق است.


حددو70 نفر از کارگران شهرداری اهواز از ابتدای سال حقوق دریافت‌نکرده اند و به همین دلیل مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند که 3روز از 24  نفر از آنها در بازداشت به سر می‌برند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :